Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Meddig lehet húr nélkül a gitár?

Meddig lehet húr nélkül a gitár?

Figyelt kérdés
Airbrush festésre megy a gitárom, kb. két hétig lenne húr nélkül, nem fog megcsavarodni, a nyak?
2012. febr. 23. 09:34
 1/7 anonim ***** válasza:

Max 2012.12.21-ig.

Miért csavarodna? Dehogy, ha nincs használatban úgy is kell tárolni, hogy leengedi az ember a húrokat.

2012. febr. 23. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
nem úgy van, hogy a húrok feszítik a nyakat, a nyakban lévő huzal pedig feszíti vissza? ha leszedem a húrt akkor csak a nyakfeszítő húzza és megcsavarodik. bocs ha rosszul tudom...
2012. febr. 23. 10:16
 3/7 anonim ***** válasza:
Hát rosszul tudod :) Pont hogy a húrok feszítése miatt görbülhet a nyak, ezért is szoktak engedni rajta, ha egy hosszabb ideig nincs használatban.
2012. febr. 24. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Gitáros vagyok, és mind akusztikus, mind klasszikus gitárin játszom. Elektromoson nem. Amit irok, fizikusként irom.


A legkisebb feszités a klasszikus neylonhúros gitároknál van, ennél nagyobb az akusztikus fémhúros és a legnagyobb a 12 húros gitároknál. Az elektromosat nem ismerem.


De gondolj bele: van egy keményfa rudad (ok, félrúd), amit a húrok közel vizszintesen feszitenek kb. 2-3 fokos szögben (vagy annyi sem). Ilyenkor egy teljesen átlagos keményfa meghajlitásához legalább 1 tonnára, vagy többre lenne szükség. Bocs - mielőtt belekötnétek - 1000 Kilopondra!!!


Ha egy farúd elhajlik 60-80 kg-tól, vizszintes feszités mellett ott nagyon nagy gáz van.


Ez az egész csak etetés!

2019. febr. 8. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Valakinek jól jött ez az elmélet, hogy a nyak elhajlik. Biztosan sokat keresett rajta.


Próbáld meg egyszer egy kiszuperált gitár nyakát elhajlitani!


Ez az én - fizikus - véleményem. Cáfoljon meg aki tud.

2019. febr. 8. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Bocs, szóval mindezt azért irtam, mert véleményem szerint a nyaknak semmitől semmi baja nem lesz!


De még egy adalék, ami elgondolkodtató: ha a húrok feszitőereje képes lenne a nyakat - egy tömör félrudat - elhajlitani és hangsúlyozom, közel vizszintes irányban - akkor az úgy tépné le a gitár fedlapját, mint a sicc.


Ez alól a fémhúros sem kivétel, mert bár ott csavarozást használnak a húrláb rögzitésére, de a fent emlitett erő egyszerűen leszakitaná a gitár fedelét. Mindenestül.


Elektromos kivével, mert azt tudom, egyetlen fából faragták.

2019. febr. 8. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Ezt az utolsó 3 zagyvaságot inkább ne olvassa el senki.
2019. márc. 6. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!