Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Lehet, hogy hülye kérdés, de...

Lehet, hogy hülye kérdés, de sose értettem: miért van, hogy a Fenyő Miki- és Elvis Presley-féle Rock&Roll-t ugyanúgy Rock&Roll-nak hívjuk, mint mondjuk a Tankcsapdát, holott az előbbi mulatós zene az utóbbihoz képest?

Figyelt kérdés
2012. febr. 23. 10:51
 1/4 anonim ***** válasza:
Az eredeti Rock&Roll az Elvis-féle. Manapság a Rock&Roll kifejezés inkább az életérzésre utal.
2012. febr. 23. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az elsővel értek egyet. Ezt alátámasztja az albumaik besorolása:


Tankcsapda:

Genre: Rock

Style: Hard Rock, Heavy Metal, Garage Rock, Punk


[link]


[link]


[link]


[link]


Hungária (Fenyő Miki & Co):

Genre: Rock

Style: Rock & Roll


[link]


Tehát a "genre" közös, de a "style" eltérő. A közös alapjuk a rock, ami egy tágabb halmaz.

2012. febr. 23. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Hát meg leginkább azért, mert van pár évtized Elvis P. és a Tankcsapda között.
2012. febr. 24. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 k.lau13 ***** válasza:
meg például azért is, mert ahogy az első mondta, az úgy igaz, magát a zenét legtöbbször már inkább csak rocknak mondják, aminek viszont már rengeteg fajtája van. Viszont van, aki ugyanúgy rock&roll-nak hívja, ami amúgy a Tankcsapdára nem igaz, de már mindenki mindent összekever mindennel.(hű, ez de érdekesen hangzott :D) De az eredeti egyértelműen az Elvis Presley-féle, mivelhogy a rock&roll egy tánc féle is. MOndjuk nem tudom, én még a Tankcsapdát nem hallottam Rock&Roll-nak, mert minden tiszteletem azé, aki arra képes úgy táncolni :D vagyis ez alapján ebben van logika. Amúgy nem tudom, én már nem tudok elmenni ezeken, hogy mit mikor hogy hívnak... :D lényeg, hogy rock mindkettő :)
2012. márc. 11. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!