Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Csörög az E6-os húrom. Elhajlo...

Csörög az E6-os húrom. Elhajlott a nyak? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Ma húroztam át a gitárt kicsit tököltem az újra hangolásnál szerintem ez lehet a probléma. Minden húr tökéletesen szól kivéve az E6-ot. üresen pengetve csörög. Szerintetek elhajolhatott a nyak vagy mi lehet?
2012. febr. 25. 21:54
 1/8 anonim ***** válasza:
Az is lehet, hogy a húr vége, ami "kilóg", hozzáér valamihez. vagy nincs bent rendesen a húr abban a "bevágásban" valamelyik végén. de nem tudom.
2012. febr. 25. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
"Sajnos" ezek mind rendben vannak :/ és csak ha üresen pengetem akkor van ha lefogom akár az 1-esnél abbamarad.
2012. febr. 25. 22:22
 3/8 anonim válasza:
lehet, hogy berezgeti a tremolórugókat vagy az oktávtisztaság állítócsavarjainál a feszítő rugót(ha olyan gitárod van). Nekem egy Vintage tremolós gitárom van, aztán az oktávtisztaság állítórugója lecsúszott egy kicsit. Megigazítotam, megmozgattam, aztán már fasza is.
2012. febr. 25. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
tényleg azt elfelejtettem mondani, hogy ez egy sima mezei western gitár. Szóval tremoló problémák kizárva. De ötletem sincs mi okozhatja. bár még mindíg az elhajlott nyakra tippelek.
2012. febr. 25. 22:33
 5/8 anonim válasza:

Szóval akusztikus gitárról van szó...

A teste legyen feléd és nézz bele a nyakba, tehát a húrlábtól a hangolókulcsok felé. ha a nyak egyenes akk rendben van,de ha lefelé hajlik akkor a pálcán állítani kell kicsit.


[link]


így valahogy

2012. febr. 25. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm úgy látszik a nyakferdeség feltevést kilőhetjük nem látszik ferdének egyáltalán.
2012. febr. 25. 22:52
 7/8 anonim ***** válasza:
hallod én most mentem újra gitártanárhoz, megnézi a gitárom hogy rendbe van e, mondja "ferde a nyak" ,erre megnézem tátva nyitott szemekkel és semmit sem látok, kicsit zörög is a gitárom, de most így tök jó ilyen alacsony húrmagassággal:D
2012. febr. 25. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Igen úgylátszik ezt nemkönnyű észrevenni :D de most énis állítottam a nyakon és elmúlt a csörgés és minden rendben van :D úgytűnik tényleg ezvolt a baj :D Köszönöm mindenkinek.
2012. febr. 26. 16:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!