Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Zongora: Külön kell megtanulni...

Zongora: Külön kell megtanulni a bal és a jobb kezet, majd egyszerre eljátszani, vagy érdemesebb egyszerre tanulni mindkettőt?

Figyelt kérdés
Itthon szoktam játszani szintetizátoron, de soha nem jártam zongora órákra, youtube vidikkel tanulok. Eddig úgy csináltam, hogy a vidik alapján egyszerre tanultam a bal és a jobb kezet. Jobb, illetve könnyebb úgy, ha előbb külön tanulom meg, majd "összejátszom" őket?

2012. febr. 29. 21:22
 1/9 anonim ***** válasza:
Én sem tanultam zongorát, de az öcsém igen. 100%-ig biztos, hogy egyszerre kell a kettőt tanulni, elvégre a két kéz egy időben "dolgozik".
2012. febr. 29. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 peterlord ***** válasza:

Több mint 10 évet zongoráztam. Az én időmben -25 éve - még úgy tanultuk, hogy külön a jobb kéz, külön a bal, ha mindkettő megy, akkor együtt.

Szerintem videókról nem lehet megtanulni zongorázni, mindenképp ajánlanék tanárt, már csak a zeneelmélet miatt is.

2012. febr. 29. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

engem egy elég nagy művész-tanár tanít, benne biztosan megbízom, és ő úgy tanít, hogy egyszerre az egyik kezet tanuljam meg, és később hozzam össze a kettőt.

másrészt youtube videóról tényleg nem lehet megtanulni

2012. márc. 1. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem akarok komolyabban megtanulni, csak hobbi-szinten csinálom itthon. Ahhoz pedig szerintem bőven elegek a videók. :) Csak érdekelt, hogy hogy könnyebb. Köszönöm a válaszaitokat!
2012. márc. 1. 15:12
 5/9 anonim ***** válasza:
Engem is úgy tanítottak annak idején, hogy előbb külön-kölün, aztán a következő órára együtt.
2012. márc. 1. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én is úgy tudom, hogy külön kell tanulni.

Ha egyszerre tanulod, akkor felületes lesz az eredmény, mert sokkal nehezebben hallod meg a hibákat. Egyébként miket zongorázol? Csak érdekel, mert mostanában én is sokat foglalkozom zongorázással :)

2012. ápr. 15. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Nem hiszem, hogy nem hallanám meg, ha elcseszem. :D

Egyébként egyszerű dallamokat.. Listen to your heart, Für elise, szamárinduló, meg animék betétdalait.

2012. ápr. 15. 15:43
 8/9 anonim ***** válasza:
A LEGNAGYOBB BAROMSÁG külön kézzel tanulni, én 13 éve zongorázom, versenyszerűen, a tanárom 50 éve zongoratanár, a zenesulimból a nála tanult növendékek legnívósabb helyezéseket érték el versenyeken, ha valaki akkor ő biztosan tudja, hogy miről beszél amikor elképedve taglalja, hogy van olyan tanár aki külön kézzel tanítja a műveket a diákoknak. Az agy képes felfogni a kettőt egyszerre már a legelejétől is, így tanítottak engem is, igaz, hogy külön szólamot ad a két kéz, de együtt működnek, együtt van értelmük, kiegészítik egymást ütemileg, dallamilag, ezért kell két kézzel megtanulni őket, így rögzül a legjobban és legszebben.
2013. máj. 29. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
tudnál írni arról a tanárról? Én nem vagyok nagy zongorista, (kötelező tantárgy), engem is egy elég nagy művész tanít, de mi is külön kézzel nézzük. Nem azért akarom tudni a nevét, mert nem hiszek benne, tök logikus amit leírsz, és biztos vagyok benne, hogy tényleg működik a módszer, csak kíváncsi vagyok hogy ki tanít úgy.
2013. máj. 29. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!