Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Tudnátok nekem írni jó koncert...

Tudnátok nekem írni jó koncert taktikákat, tippeket? Bármi jöhet, kezdőnek, haladóktól, vagy profiktól! =)

Figyelt kérdés
Az első sorba jutástól kezdve a tracklista megszerzéséig. Valakinek volt már dolga a backstage-ben? =) Személyes tapasztalatokat nagyon szívesen fogadok. Tényleg bármi érdekel! ^^

2012. márc. 8. 16:04
 1/3 anonim ***** válasza:

1 órával koncert kezdés elött oda menni. nekem ez az egyetlen bevált módszerem van az előre jutáshoz. meg ha véletlenül nem az első sorba vagyok akkor úgy csinálok mintha látnék elől egy ismerős elkezdek mutogatni és elindulok, úgyse mer senki szólni :D

Amúgy milyen koncertre mész ? :D

2012. márc. 8. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
1 órával előtte? azzal egyes együtteseknél csak annyit érsz, hogy nem a legutolsó sorba kerülsz, hanem már az utolsó előttibe xD ha biztos helyet akarsz, JÓVAL korábban ki kell menni :D
2013. ápr. 5. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én gyakorlott Nightwish koncertre járó vagyok és mindig az első sorba állok.

A kapunyitás este van, de ilyen ismert zenekaroknál már délelőtt 10 vagy még korábban megjelenek a kapunál. Utána egész nap ott dekkolok és tartom a helyet, minél közelebb a kapunyíláshoz, vigyázni kell vannak trükkös emberek akik később érkeznek és oda akarnak furakodni, ne hagyd magad kitúrni. :) Kapunyitás előtt már a "mint szardínia a dobozban"-nevű élményben lehet részünk, mindenki tolakodik, zsúfolódik, már készül testben-lélekben a nyitásra és az életben maradási küzdelemre. Ha először jársz egy helyen kérdezd meg a körülötted levőket, merre kell szaladni miután kinyitottak. Még addig készítsd a kezedbe a jegyedet, amíg még lehet kicsit mozogni, utána nem biztos h lesz rá lehetőséged előkaparni, ha olyan sokan állnak körülötted h a lábadat se tudod letenni. Hát igen, nálam volt ilyen h 45 fokos dőlésszögben álltam egy lábon, a másik lábam nem tudtam hova letenni mert mindenhol lábak voltak és nekem nem hagytak egy talpalatnyi helyet se... Kapunyitáskor mindenki bevadul és egyszerre akar bejutni, vigyázni kell, már hallottam egy lánytól h így törték el a bordáját a bejáratnál tülekedés közben. Először egy biztonsági őr ellenőrzi a jegyedet, utána egy másik meg téged - egy hely függő h mennyire alapos, valahol motoznak is, de vigyél minél kisebb táskát h gyorsan átnézzék, ha nagy batyuval mész, lehet h mire csekkolják addigra egy csomóan már bemennek mögötted. Az italos palackokat elveszik, valahol (pl. Gasometer) még a 2 deciliteres rostos itókát is elveszik. Vannak helyek ahol a szögecses karkötőt is elkobozzák az emberről. Amint átkutattak, futás van ezerrel a nézőtér felé és itt az általad szimpatikusnak vélt helyen lekempelsz. Utána már csak túl kell élni az előzenekarokat amíg végül nem jönnek a kedvencek. :)

Setlist gyűjtés: ehhez 2 dolog kell, szerencse és az h lássák rajtad h tényleg nagyon kell az neked. Vége a koncertnek, egyik verzió, szólsz az egyik securitysnek ott a színpad előtt vagy vkinek aki a színpadon pakol, h setlist pls. Ez nem mindig jön be, mert sokszor nem foglalkoznak azzal h mit óbégatnak a rajongók. Másik verzió, figyeled az embereket akik a színpadon szedik szét a cuccost, h melyikük szedi le a listát és akkor ordíts vagy akár fütyülj - csak h észrevegyen, h hahóó itt vagyok, nekem nekem a setlistet! :)

Backstagebe jutásban nincs nagy tapasztalatom, de ott is az van ki mennyire megszállott és tudja érvényesíteni az akaratát. :) Mondjuk egy kevésbé ismert zenekart lehet h könnyebb megközelíteni mint egy ismertet.

2014. szept. 1. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!