Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Most tanulok gitározni vagyis...

Most tanulok gitározni vagyis most fogok elkezdeni szerintetek jó lesz egy ilyen gitár egy kezdőnek több évig? Lent van a gitár

Figyelt kérdés
[link] mert komolyan megakarom tanulni és akkor egy kis pénzt belefektettek már :)
2012. márc. 9. 17:48
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:

Általad megjelölt stílusra én egy héthúros, aktív hangszedős gitárt vennék.

[link]

2012. márc. 9. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:
2012. márc. 10. 11:14
 13/27 anonim ***** válasza:
42%

Nézd, szerintem adott stílusra specializált gitárt venni hülyeség. Mi van, ha pár év múlva stílust váltasz? :D Mindenesetre a metálos dolgokhoz inkább a humbucker hangszedős gitárokat használják, de azért akadnak bőven ellenpéldák: yngwie malmsteen, iron maidenesek, ők mind fenderrel tolják.

Ha ilyen sok pénzed van, akkor gondolkozz el egy Gibson-on.

2012. márc. 10. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:

"Mindenesetre a metálos dolgokhoz inkább a humbucker hangszedős gitárokat használják, de azért akadnak bőven ellenpéldák: yngwie malmsteen, iron maidenesek, ők mind fenderrel tolják."

Malmsteenek semmi köze a metálhoz, a Maidenes gitárosok pedig mind humbuckerrel tolják.

"Ha ilyen sok pénzed van, akkor gondolkozz el egy Gibson-on."

250k egy Gibsonra elég kevés, ráadásul nincs is sok értelme egy kezdőnek Gibsont venni.

"Nézd, szerintem adott stílusra specializált gitárt venni hülyeség."

Hanem? Vegyen stratocastert, mert az sok mindenre jó, csak pont arra nem, amire neki kell?

Mindenképpen adott stílusra kell hangszert venni, ezért gyártanak sokfélét...

2012. márc. 10. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 A kérdező kommentje:
valaki linkel be egy olyan gitárt amit metalcore-hoz használatos :D és nekem mondhatok neveket én nem értek még ehhez :D
2012. márc. 10. 18:39
 16/27 anonim ***** válasza:

"Malmsteenek semmi köze a metálhoz"

Ezt ugye nem gondolod komolyan? :D


"Maidenes gitárosok pedig mind humbuckerrel tolják."

Nos, utánanéztem, beismerem, ebben igazad van.


"250k egy Gibsonra elég kevés, ráadásul nincs is sok értelme egy kezdőnek Gibsont venni."

Én kezdőként,15 évvel ezelőtt, 12K-ért vettem egy - már akkor 20 éves - agyonhasznált bolgár gitárt. És még arra is gyűjtögettem egy jó ideig.


Szóval szerintem, akinek 250K-ja van kezdőként gitárra, annak szerintem nem okoz gondot még akár +200-at beletolni(Vagy inkább apu-anyunak). Másrészt meg egy életre van egy gitárja.


"Mindenképpen adott stílusra kell hangszert venni, ezért gyártanak sokfélét"

Ja, aztán ha megunja ezt az agyament f*s metalcore darálást, akkor vegyen egy másikat?

2012. márc. 10. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:

""Malmsteenek semmi köze a metálhoz"

Ezt ugye nem gondolod komolyan? :D"

De. Hallottál te már életedben metált? Hangzásban abszolút egy bluesos, rockos hangzás, de igazából zeneileg is csak egy pörgösebb rock.


"Szóval szerintem, akinek 250K-ja van kezdőként gitárra, annak szerintem nem okoz gondot még akár +200-at beletolni(Vagy inkább apu-anyunak). Másrészt meg egy életre van egy gitárja."

Hát azért szerintem 250k, meg 450k között elég nagy különbség van...


"Ja, aztán ha megunja ezt az agyament f*s metalcore darálást, akkor vegyen egy másikat?"

Igen. :D Nem értem ebben mi olyan extrém.

Ezért kell használtan venni, nem bukik rajta semmit, ha eladja és vesz olyat, amilyen kell, ha megunja a metálozást. (De akkor is inkább mellé vesz az ember másikat szerintem, azért olyan könnyen nem lehet kiszeretni a metálból... :) )

2012. márc. 10. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:

"Hangzásban abszolút egy bluesos, rockos hangzás, de igazából zeneileg is csak egy pörgösebb rock."

Aha. Ja. Biztos csak véletlenül hívják neoklasszikus metálnak, és rajtad kívül az egész világ rosszul tudja.

Ha már ilyen műfaji boncolgatásoknál járunk, az égvilágon semmi köze a rockhoz, a blueshoz meg aztán még annyi se.

Szinte teljes egészében a klasszikus zenéből szedte össze a saját műfaját.


"azért olyan könnyen nem lehet kiszeretni a metálból"

Én a metalcore-ról beszélek, ami azért egy elég durva elfajzás már, szerintem kb. a hallgathatatlan kategória.

2012. márc. 10. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 A kérdező kommentje:
most akkor milyet vegyek?
2012. márc. 11. 08:16
 20/27 anonim ***** válasza:

Erre nehéz mit mondani :)

Kezdőnek talán valóban felesleges ilyen sok pénzt kiadni gitárra, simán lehet, hogy megveszed sok pénzért, aztán véletlenül pár év múlva a kezedbe kerül egy másik gitár, és rájössz, hogy az sokkal kényelmesebb, kézreállóbb a számodra, vagy esetleg jobban tetszik a hangja, stb.


Mindenesetre én kitartok amellett, hogy ha mindenképpen csúcsminőséget akarsz, és nem sajnálsz rá ennyi pénzt, akkor Gibson-t vegyél.

2012. márc. 11. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!