Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Miért olyan fontos, hogy...

Zenon kérdése:

Miért olyan fontos, hogy minden banda feldolgozásokkal kezdjen? Mi értelme egyáltalán ennek?

Figyelt kérdés

Most komolyan,egyszerűen nem értem,hogy banda alapításkor első lépés,hogy mit játszunk.Mert azzal,hogy xy szerzőtől betanulunk egy dalt,attól még szerintem nem válunk igazi együttessé!Ha saját számokat és önálló hangot szeretnénk,akkor esetleg,de más tollával ékeskedve...

na mindegy,lehet én vagyok hülye,de szerintem ez nem tesz jobbá,csak saját szórakozásra jó.


2012. márc. 13. 00:28
 1/8 anonim ***** válasza:
Feldolgozásokat játszanak, mert még nincs más. Aztán elkezdenek írni. Meg kell ismerni pár dolgot addig. Nem csak hallani, hanem játszani is.
2012. márc. 13. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

én sem szeretek feldolgozásokat játszani, max 1-2 t valamikülönlegeset, úgyhogy megértem...


le kell ülni jammelgetni a próbahelyen és amikor bejön egy dallam vagy ritmus, arra elkezdeni lassan felépíteni egy számot, szerintem


vagy pl a gitáros megírja otthon előre,


vagy az énekes megírja a dalt és az alá toljátok a zenét.

2012. márc. 13. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Annak idején volt egy együttesem, csak saját dalokat játszottuk. A fellépéseken csak bámultak az emberek., bárhová mentünk. Bezzeg, amikor feldolgoztunk egy ismert dalt, rögtön ráugrott mindenki. Az emberek ilyenek. Azt szeretik, amit ismernek. Mi nem szóltunk a rádióban, nem volt lemezünk, csak a fellépéseken lehetett minket hallani. Ez van. Még nekem sem mindig tetszik elsőre egy új dal,amit hallok, meg kell hallgatni párszor. Na, most akkor mit várjunk egy átlagos zenehallgatótól, aki lát egy ismeretlen zenekart egy csomó ismeretlen dallal.
2012. márc. 13. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Értem,köszönöm a válaszokat.
2012. márc. 13. 09:33
 5/8 A kérdező kommentje:
Igen kedves utolsó,egyetértek,de így nehéz a kitörési lehetőség...
2012. márc. 13. 09:39
 6/8 anonim ***** válasza:
Voltam Back II Black koncerten. Lenyomták a legnépszerűbb dalaikat, egy-egy újat + egy csomó más funkyt (pld. Kool and the Gang). Az ismert dalok felkeltik az érdeklődést, és így könnyebb megismertetni a saját dalokat is.
2012. márc. 13. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 mbalage ***** válasza:

Sajnos az valóban tény, hogy a bulizni vágyó emberek ismert számokat akarnak hallani.


Másrészt, a tagoknak is össze kell csiszolódniuk, és erre jó eszköz a feldolgozás-számok betanulása. Így le is tudják tesztelni egymás hangszeres tudását, és hozzáállását. Kell egy kis idő ahhoz is, hogy kialakítsák a közös munkamódszereket, és értékes saját zenét tudnak alkotni.


Az viszont tévedés, hogy ez nem tesz jobbá: mások zenei tevékenységét elemezgetve nagyon sokat lehet fejlődni!

2012. márc. 13. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
mert ha még nincs igazából zenei tapasztalatuk,akkor valahol el kell kezdeni,valamit be kell gyakorolni,aztán jöhetnek a saját számok.persze mástól sem 10-20 számot kell feldolgozni,szerintem max 4-et elég(talán sok is).
2012. márc. 20. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!