Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mi a jó a depresszív zenékben?

Mi a jó a depresszív zenékben?

Figyelt kérdés
A bátyám amióta folyamatosan depresszív black metált (vagy mit) és dark ambientet hallgat, teljesen magába fordult, alig beszél, nincs jókedve, haverjaival se nagyon mozdul ki... Néha órákra eltűnik, és állítása szerint az erdőben volt. Nagyon megváltozott, és szerintem ezektől a zenéktől.
2012. márc. 15. 08:14
 1/9 anonim ***** válasza:
15%

Semmi, feltunesi viszketeksegben szenvedoknek tokeletes, mert fel tudjak magukra hivni vele a figyelmet, h ok a nagy rockerek meg metalosok meg bla bla bla.

Verd jol nyakon aztan zavard el dolgozni, ne az erdoben bass.za az anyjat a semmirekello.

2012. márc. 15. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem semmirekellő, mert kiveszi a részét a munkákból itthon is, és dolgozik is, de olyan mintha nem is lenne lelke. Semmi szót nem szól, nem jár ki szórakozni, olyan mint egy élőhalott...
2012. márc. 15. 09:15
 3/9 anonim ***** válasza:

Ez azért nem így van, hogy "feltunesi viszketeksegben szenvedoknek tokeletes" meg "fel tudjak magukra hivni vele a figyelmet".


Szerintem te nem vagy igazán tisztában azzal, hogy mit jelentenek ezek a zenék :) Általában a rockerek, diszkósok stb. akarnak feltűnni vagy kitűnni a mindennapok szürkeségéből akár öltözködéssel vagy viselkedéssel. Aki viszont ilyesmit hallgat az általában szeret egyedül lenni, nem akar feltűnő lenni, sőt! Ja és nem siránkozik, hogy szar az élet... Mondjuk szerintem ez is csak egy hullám az életben, mert ha valaki tartósan hallgat ilyet annak lehet következményei is lesznek, gondolok arra, hogy teljesen magába fordul, az emberi kapcsolatai romlanak, magányos lesz és az állandó rossz kedv. Amúgy néha én is előszedek ilyeneket, ha olyan a kedvem :D

2012. márc. 15. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 k.lau13 ***** válasza:

Na nee... Még hogy a rockerek akarnak kitűnni a többiek közül az öltözködésükkel pont-pont-pont? haha... ez marhaság... Csak enm akarnak úgy kinézni mint valami q'va vagy rossz b*zi, meg tudod ilyen a stílusuk de nem baj... de ez nem ide tartozik...



Kérdező, a bátyád szerintem nem a zenétől változott meg, hanem valami mástól, pont hogy a zene az, ami ezt kifejezi neki... Vagy hogy mondjam... Na szóval szerintem valami történt vele, amit kicsit nehezebb feldolgozni, vagy ilyesmi...


Vagy ha a zene az oka mindennek, ezt esetleg úgy tudom elképzelni, hogy ebben a zenében egészen más gondolatok vannak, talán a gondolkodásmódja változott meg, vagy egyszerűen csak stílust váltott. Az emberek gyakran változnak, és mindenkinek vannak rossz napjai, vagy egy olyan időszak, amikor rosszabb kedve van az embernek, mint általában. Ez előfordul azokkal is, akik pop vagy divatzenét hallgatnak, csak talán náluk ez kicsit máshogy van, ha ők is zenével kapcsolják össze a gondolkodásmódjukat...


Vagy harmadik lehetőség hogy egyszerűen csak normális zenei ízlése van :P oké, bocsi...


Szóval nem, nem hiszem, hogy ezektől a zenéktől változott meg...


az első kettő válaszolónak pedig üzenem, hogy ezt úgy írom, hogy rocker vagyok, szóval tudom mit mondok, egy rocker nem azért öltözködik máshogy, mint mások, hogy felhívja magára a figyelmet, egyáltalán nem, egyszerűen csak egy másik életérzés, gondolkodásmód, stílus, amit gyakran mások képtelenek elfogadni, ebből indulnak ki az idióta viták... Ennyi erővel a "diszkópatkányok" vagy minek hívjam őket, ők meg azért öltözködnek úgy, ahogy, mert "éppen az a menő"? és nem, egy rocker nem tartja magát hű de nagy egyéniségnek,csak mert rocker, egyszerűen csak más mint a többiek, ti nagyon értelmesek... de mondom, ez az első kettőnek szólt!


kérdező, te meg szerintem talán kérdezd meg a bátyádat, hogy van-e valami baja, vagy valami, mert szerintem ennek nem a zenéhez van köze, a zenének van köze ehhez... Na, érted? remélem :)

2012. márc. 15. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Második válaszoló vagyok:


Most erre mondjam azt hogy szűklátókörűség? Más zene nem létezk számodra csak a rock és a metál. Nem azt mondom, hogy változz meg, egyáltalán nem érdekel mit csinálsz, de nem kell azért a többi műfajt fikázni (oké, vannak ezek a felkapott fluor meg hasonló macskajancsik akikről jobb nem is beszélni mivel csak a média kapta fel őket némi pénz reményében...). Amúgy meg te magad írtad le: "egyszerűen csak más mint a többiek", azaz kitűnik a tömegből, vagy nem így lenne? Ja és nyugi, majdcsak kinövőd ezt a "rocker vagyok, kussolj" dolgot, a hozzáállásoddal együtt.

2012. márc. 16. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Tipikus rocker vonas, h "nem nem vagyok feltunesi viszketeksegben szenvedo".

Na persze, azert oltozol ugy mint egy idiota.

2012. márc. 16. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 k.lau13 ***** válasza:

mondtam én bármit is a többi műfajról? semmi bajom velük, csak én nem szeretem, ennyi. Nem szóltam le, de mindegy...


Na jó... Azt próbáltam elmondani, hogy igaz ugyan, hogy egy rocker "kitűnik a többi ember közül", ha végigmegy az utcán, de nem AZÉRT öltözködik úgy, ahogy, mert fel akarja hívni magára a figyelmet. Egyébként nem tudom, miért tartja ezt mindenki olyan dolognak, amit csak úgy 'ki lehet nőni". Most akkor ezt gyerekes hülyeségnek tartod, vagy mi? Ugyanolyan stílus és életérzés mint a tiétek. De mondom, én nem azért írtam ide, hogy veletek vitatkozzak... Csak mert gondoltam, a kérdezőnek ezt az tudja igazán megválaszolni, aki tényleg ilyen zenét hallgat... De nem baj...


Különben meg, ízlések és pofonok. Nekem az az idióta, ahogy a "divat szerint öltözködők"(vagy mi a rák) kinéznek. A múltkor mutattak nekem egy képet az LMfAO-ról, vagy mi az. Hát nem azért, de akkor ezek után én vagyok idióta? Különben honnan tudod, hogy öltözködök? Még nem is láttál. A rockerség pedig nem attól függ, ki hogy néz ki.


De én nem veszekedni akartam, szerintem nektek attól még ugyanolyan csodaszép volna az életetek, akkor is, ha nem szólnátok le örökösen azt a stílust, amelyik nem olyan, mint a tiétek. Oké, ez most nem is annyira rátok vonatkozik, mert ti legalább normális ember módjára képesek vagytok elmondani a véleményeteket. Na mindegy.


béke! :P

2012. márc. 16. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Na most ezzel nem leszólni akartam a stílust, csak rávilágitani arra a dologra, hogy igazából jó és rossz zene van. Semmi bajom a rock-al, leggyakrabban én is ezt a műfajt hallgatom, de látni kell hogy van más is, nem csak ez. Mondjuk ha nem szereted a többit az is oké, ez mindenkinek a személyes dolga :)


Ezzel a kinövöd dologgal meg csak akka célzok, hogy egész életedben nem öltözhetsz így, még ha az érzés meg is marad. Vagy végülis öltözhetsz, de ha komolyabb céljaid vannak az életedben akkor sajnos meg kell felelni az elvárásoknak mert sok munkahelyen például kikötés az is, hogy nem lehet hosszú a hajad (ha fiú vagy). Abban igazad van, hogy nem attól függ a dolog, hogy ki hogyan öltözködik.


Ja és utólag: minden műfajt szívesen hallgatok, leszámítva a mai trendmániás, pénzért ugrálós szarokat :) Szóval stílusilag inkább nem kategorizálnám be magamat, csak azt hallgatom ami tetszik...

2012. márc. 16. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 k.lau13 ***** válasza:

Köszönöm!! :D De komolyan. Valaki olyan, aki képes mindenféle idióta jelzők nélkül leírni, mit gondol. Hála :D


Amúgy igazából én részemről most se nézek ki rockernek, inkább az életérzés van meg. De miután lány vagyok, hosszú hajam van, amivel sokaknak semmi baja xD na de tudom, mire gondolsz...


Hát, azokra a diszkós hülyeségekre inkább nem mondok semmit...



Na, de ezt jól megcsináltam(ismételten):


"Ha választ írsz, tartsd be a következőket:

Ne OFFolj! Azaz ne írj olyat a válaszba, aminek nincs köze a kérdéshez!..." na igen, ez jól összejött... szegény kérdezőn meg nem nagyon segítettem, most nézem... Kérdezőtől, bocsi!!! xD



na, béke mindenkivel! :)

2012. márc. 18. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!