Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mennyi idő alatt lehet megtanu...

Mennyi idő alatt lehet megtanulni basszusgitáron játszani?

Figyelt kérdés
úgy ha még semennyit se tudok és semmilyen hangszeren nem játszom
2012. márc. 15. 15:40
 1/7 anonim ***** válasza:
Attól függ, milyen szinten akarsz megtanulni, illetve hogy tudsz-e legalább napi 1 órát szánni a dologra (és itt a rendszerességen van a hangsúly, tehát MINDEN nap, ha csak 10 percet is). Ezt leírhatnád... egyébként a legalapabb szinthez (szobagitáros) elég fél-egy év. Ha komolyabb ismereteket szeretnél (számokat akarsz írni, harmonizálni, hallás alapján játszani, élőben zenélni) 2-3 évet mondanék.
2012. márc. 15. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
napi egy-két óra gyakorlással egy év alatt eljutottam olyan szintre hogy behivtak egy zenekarba (igy visszanézve azért még elég gyér volt a tudomásom) most két és fél éve basszerozok és már úgy érzem hogy egész jó úton haladok affelé hogy majd egyszer azt mondhassam hogy tudok basszusgitározni :) - ja és én egyedül tanultam, de ha kezdetben jársz tanárhoz az szerintem sokat segit.
2012. márc. 15. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
hát napi 10 percet biztos tudnék szánni rá :) úgy szeretnék megtanulni h kottából bármit le tudjak játszani
2012. márc. 16. 11:35
 4/7 anonim ***** válasza:
hát a bármi az olyan két év, (nálam) de ha csak 10 percet gyakorolsz naponta akkor inkább 5 :)
2012. márc. 17. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Lehet én vagyok valami őstehetség, de én pl. 4 hónap alatt az olyan számokat, ahol a basszus főként kíséretet játszik, már simán le tudtam játszani, 1 év után meg már szinte bármit. A lényeg a szorgalom és a gyakorlás.
2012. ápr. 19. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem a tehetségedet fogom most firtatni, de valószínűleg tabok alapján jutottál el erre a szintre, arra meg bárki képes, aki tud tabot olvasni, ami valljuk be, nem egy nagy kihívás. Ettől még ha szembejön egy újabb szám amit nem tudsz, napokig kell majd vívódnod, mert a hangszereddel, mint basszusgitár, abszolút nem vagy tisztában, feltételezem én!


Feltételezem, mert én is így jártam. Aztán elkezdtem skálákat tanulni, meg némi zeneelméletet... és gyerekek: szokjatok le a tabok használatáról, ha nem csak szobagitárosok akartok lenni. Használjátok a hallásotokat, azért van. A zenét nem olvasni, hallani kell! Basszusgitáron ez igazán nem nehéz, még szólók sincsenek, hallasz egy A moll akkordot és már tudod is, hogy az valószínüleg egy A hang lesz fölötte (alatta?), vagy valami, ami arra épül... szóval én mindenkinek melegen ajánlom, nem véletlenül így tanult meg minden nagy zenész játszani... valamiért ez a titka az egésznek.

2012. ápr. 19. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Wessel Papa válasza:

Ez igazából attól függ,hogy mennyi időd van rá,illetve tényleg számít a tehetség is,de a tehetséget lehet pótolni valamilyen szinten gyakorlással.

a reális amúgy tényleg olyan 1-2 év,ha napi legalább fél,de ink 1 órát tudsz rá áldozni...

2012. aug. 6. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!