Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » A kottákban /pl. gitáron/ mit...

A kottákban /pl. gitáron/ mit jelent az hogy C7 vagy A7 vagy Amajor7?

Figyelt kérdés
még kezdő vagyok zenében de meg akarok tanulni gitározni help! :D
2012. márc. 18. 19:03
 1/7 anonim ***** válasza:

ezek akkordok, ami magyarul azt jelenti, hogy több hang szólal meg egyszerre.

mivel még kezdő vagy, nem kell ismerned (szerintem), hogy melyik hogy épül fel, és miért úgy, egyelőre szerintem elég, ha megtanulod, hogy hogy kell lefogni őket :D Bár logikusabb lenne a felépítéssel kezdeni, de szerintem a gitárosok egy jó nagy része sosem tanulja meg, hogy mi miért van, csak betanulja a lefogást

szóval, ha kottában ilyet látsz, keress egy akkordtáblázatot, és ott keresd ki, hogy hogy kell fogni ezt az akkordot :D

2012. márc. 18. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
hát kösz :D
2012. márc. 18. 19:26
 3/7 anonim ***** válasza:
de ha nemvolt hasznos a válasz, vagy többet szeretnél tudni, akkor írj nyugodtan, és segítek :D
2012. márc. 18. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
hát azért szeretném tudni mi az a 7-es mert azt értem hogy major meg minor
2012. márc. 19. 16:02
 5/7 anonim ***** válasza:
2012. márc. 19. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

magyarul írom ha nem bánod :D major ugye a dúr, minor a moll akkord. A dúr és moll alap akkordok 3 hangból épülnek fel, alaphang+terc+kvint.

A 7es arra utal, hogy a szeptimhangot is tedd hozzá, így négy különböző hangod lesz. 7féle szeptimakkord van, de némelyiket nem használjuk túl gyakran :D

Dúr alap + kisterc - Domináns szeptim, ez a C7 amit írtál

Dúr alap + nagytec, pl ez az Amajor7, vagy magyarul hiperdúrszeptim (de sokféleképpen hívhatjuk)

Moll + kisterc, moll pentatonszeptim, lehet hogy ezt hívják sima mollszeptimnek, mert

a moll + nagytec az a hipermollszeptim, de az elég disszonáns, és nemhiszem hogy könnyűzenében használnák

szűkített alap + nagyterc, az a félszűkszeptim,

szűk alap + kisterc, az a szűkszeptim

és bő alap + kisterc a bő szeptim,

és bő alapra nagytercet felesleges tenni, mert az enharmonikus az alaphang oktávjával, szóval az ugyanúgy bő lenne.

Ezek az alap szeptimakkordok, de mindegyiknek vannak még fordításai is, amibe már most nem mennék bele, úgysem jelölik kottában, max ha más hang van a basszusban, akkor azt külön kiírják :D

2012. márc. 19. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
oké köszi :D
2012. márc. 20. 10:31

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!