Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » A velem egykorú tinik miért...

A velem egykorú tinik miért nem értékelik az igazi zenét, mint pl. Janis Joplin, Queen, Yiruma stb? Arra a zenére gondolok, aminek tényleg van mondanivalója, és nem csak a 'partizásról' szól

Figyelt kérdés

Igaz,hogy én is divatzenén nőttem fel,de kb.12 éves koromban rátaláltam a rock zenére,és azóta azt hallgatom,illetve blues-t és klasszikus zenét is.A mostani zenék,mint Rihanna,David Guetta-nem lehet zenészeknek nevezni őket.....és most itt van ez a Skrillex.....hát,ez csak elektronikus zaj(bocsánat a rajongóknak),mert a zene ott kezdődik,hogy minimum egy gitár vagy zongora van benne,vagy valami hangszer.Körülöttem csak olyan tinik vannak,akik az előbb említett 'zenét' szeretik,vagy pedig azt a nagyon hörgős,black metált,amiben legalább 8-szor elmondják hogy: Sieg Heil....

Nemtudom ti hogy vagytok vele,de szerintem a zene lényege,hogy kifejezzen téged,az érzelmeid.És Skrilley csak akkor tud kifejezni ha robot vagy...:]

Mindegy,írjátok meg ti mit gondoltok erről :]

Előre köszönöm a vélemyéneket/gondolatokat :]

15/L



2012. márc. 24. 23:12
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem a legfőbb ok hogy "ciki" régi zenét hallgatni. Azt hiszik, csak úgy menők ha azokat az általad leírt izéket hallgatják.
2012. márc. 24. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 A kérdező kommentje:
Hát,én őszintén sajnálom azokat az embereket akik ezt hiszik....Így soha nem fogják megtudni mi az igazi zene,és az igazi érzelmek zenehallgatás és játék közben....abban nincs semmi érzelem,hogy egy dj-pulttal összevág egypár fent említett divatzenét,és kész.
2012. márc. 24. 23:29
 3/36 anonim ***** válasza:
73%

"a zene ott kezdődik,hogy minimum egy gitár vagy zongora van benne,vagy valami hangszer."


Amikor még se gitár, se zongora nem volt, az emberek már akkor is zenéltek, ha mással nem két botot összeütöttek, vagy csak tapsoltak. Nekik valószinűleg legalább annyira idegen hangszer a gitár, mint neked a számítógép. Mindenkinek az a zene, ami őt jó érzéssel tölti el. Ha valakinek ez Janis Joplin, akkor ő. Ha valakinek ez valami Drum'n'bassnek nevezett számítógépes "izé", akkor az. Amúgymeg:

[link]

:)

2012. márc. 24. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
84%

A mai fiatalokba nevelt jobb esetben hagyományellenesség, rosszabb esetben hagyománygyűlölet megnyilvánulása ez is.

Mindent dobj ki, ami régi, vegyél mindig újat, mindig a legújabbat, ami már kicsit is régi, azt dobd ki, mert már értéktelen. Fogyassz! Fogyassz! Fogyassz!

Ez a szemlélet az oka a jelenségnek.

A ma istenített Skrillex 5 év múlva már ciki lesz, a ma bulis arcai tíz év múlva már ki lesznek közösítve azokból a bulikból, amikre manapság járnak.

A rock (és utódai) már 60+n éve él, és úgy néz ki, hogy örökké élni fog.

A fiatal rckerek is sokan hallgatnak Black Sabbathot vagy Jimi Hendrixet, Johnny Cash-t a mai zenék mellett. Nem ritkák a 20, 30, 40, 50 éve működő együttesek.

Vannak családok, ahol három generáció jár Tankcsapda koncertre :)


Más: A black metalban nem nagyon általános, hogy azt éneklik, Sieg Heil :D

2012. márc. 24. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 A kérdező kommentje:

2.válaszoló,igazad van,de szerintem a zene akkor is ott kezdődik hogy van benne egy hangszer.:] A képet meg ismerem :]

3.válaszoló,tudom,nem nagyon Sieg Heil-osak,de a black metál jelzővel arra a 'mostkibelezlek' zenére gondolok :D

És őszintén remélem,hogy nemsokára ez a divatzene kimúlik,mert már nagyon idegesítő....


Egyébként köszönöm minden kedves válaszolónak :]

2012. márc. 24. 23:46
 6/36 anonim ***** válasza:
85%
Én jelenleg 17 éves vagyok (és fiú) de nem volt egy alkalom se, hogy valami újonnan feltűnt értéktelen divatzenét hallgattam volna. Én úgy vagyok ezzel mint az evéssel, mindent megkóstolok, de aminek sz*r íze van, azt többet a büdös életben nem hallgatom (eszem). Én is leginkább a klasszikus rockot kedvelem, a régi nagy nevekkel mint Metallica, Guns, AC/DC, KISS, és hasonlók, de én rendkívül szeretem a magyar zenét is, mivel közelebb áll a mondanivalója és a zenei világa az én ízlésvilágomhoz. A régi nagy magyar zenekarokat hallgatom hatalmas lelkesedéssel, kötük Bikinit, Eddát, Tankcsapdát, Republikot és Quimbit is, de mivel semmire nem mondok élből nemet, ezért bekerült még a látókörömbe pár fiatalabb zenekar is mint a Magna Cum Laude, vagy a Hooligans is. Aki elsőre nem tetszik, azt nem hallgatom többé soha, ahol egy nagy külföldi p*csa alá betolnak valami megrendelt, vagy az abbától, vagy egyes filmek főcímzenéiből összeollózott háttérzenét, és ezt egyszer kell csak elénekelnie a mi kis sztárunknak, mert a playback gép igen aktívan igénybe van véve, annak a zenéje nekem semmit nem ér. A zenének legyen mondanivalója, azt valaki ADJA IS ELŐ, és én személy szerint jobban preferálom azt, ha tudom, hogy ez a gitárszóló kihez is tartozik, hogy itt ki a dobos, tehát hogy tulajdonképpen maga a zene kitől is származik, és kik azok, akik mindezt előadjaák, és nem csak úgy van ott egy háttérzene, amire énekel valaki híres emberke.
2012. márc. 25. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
33%
NA! először is, befogni a kis csőrödet, és nem kell leszólni más zenei ízlését! még ha nem is tetszik. nekik a tiéd, neked meg az övék nem. ne felsőbbrendűsködjünk már! egyébként, én olyan voltam mint te, nyugi, körülöttem sem volt senki aki bluest meg 70es évektől rockot hallgatott volna, de azzal hogy puffogsz (amit én is tettem) naagyon nem lesz jobb. szar ügy, hogy egyedül vagy a zenei ízlésed terén, de szar lefikázni másokat is. amúgy az elektronikus zenének is sok szép pillanata van (jöttem erre rá később. nem muszáj rájönnöd, de van aki így érzi tudod, erről van szó..). a zene nem hangszerekről szól, egy gép is lehet hangszer, hangokat ad ki, ami érzéseket generál! kérlek. aztán lehet ezt meg te nem érzed át. egyébként én is imádom az általad felsoroltakat, meghallgatom az a skrillexet vagy mit, és rihanna is szórakoztató tud lenni, még ha persze nem is fogom különösebben szeretni. de drágám, kérlek ne szólj le mindent, mert másnak örömet ad. a tiéd lehet lelkiekben gazdagabb, de hát ez van. örülj neki. sok boldogságot, peace. 20l
2012. márc. 25. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
84%

Kedves 7. hozzászóló!

Újra elolvastam a kérdező kommentjét, nem találom, hol szólta le az elektromos zaj rajongókat. Sőt még bocsánatot is kért tőlük. Egyszerűen csak a véleményekre volt kíváncsi, mert attól tartott, hogy nagyon kilóg a sorból, egyedül van. Nem hiszem hogy a fölényes kioktató hangnemeddel segítetted volna.

2012. márc. 25. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
13%

Szerintem te sem vagy különb mint azok akik a ,,divatzenét,, hallgatják.

Ugyanúgy leszólod más zene ízlését. Hát akkor kérem, miről is beszélünk? Ha olyan sza*ok lennének azok a zenék akkor senki sem hallgatná őket. De mivel hallgatják..

Mindenkinek más az ízlése. Tanuld meg, hogy nem kell leszólni másokat csak azért mert más az ízlésük. Ha meg nem tetszik, akkor nem hallgatod. Ennyi.


Én egyébként legfőképpen trance párti vagyok (Armin Van Buuren, ATB, etc).

2012. márc. 25. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
36%

"2.válaszoló,igazad van,de szerintem a zene akkor is ott kezdődik hogy van benne egy hangszer.:] "


Pont arról írtam, hogy ma már a számítógép a hangszer. Az sem úgy működik azért, hogy leül bárki a gép elé és összehoz egy egészen hallgatható valamit. Mint ahogy gitározni vagy zongorázni se tud mindenki. Meg aztán hangszer kicsit több van, mint a gitár meg a zongora... Egész konkrétan például giár nincs is egy szimfonikus zenekarban, de zongora is csak elvétve. Pont azt próbálom mutatni, hogy a zene hasonlóan változik, mint minden más a világon. Így bővül annak a köre, amit zenének hívnak.


"És Skrilley csak akkor tud kifejezni ha robot vagy."


Ilyen alapon akkor te, mint Janis Joplin rajongó 15 éves drogos és alkoholista vagy? Plusz ugye a Mercedes Benzért bármit megteszel?

2012. márc. 25. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!