Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen effektpedált ajánlotok?

Milyen effektpedált ajánlotok?

Figyelt kérdés

Főleg ilyen számokat játszanék, ilyen hangzásokat kéne kicsikarni a kicsikéből :)

http://www.youtube.com/watch?v=req-oDf2ZRc

http://www.youtube.com/watch?v=htKY2oD85rs&ob=av3e

http://www.youtube.com/watch?v=nfBEgJC18JY


Jelenleg egy elég kezdő gitárom van, kb másfél éve tanulok tanár nélkül itthon. (Tehát ne 200k-s árakat mondjatok:))


http://www.youtube.com/watch?v=o9_rOH2BOeo

A jelenlegivel ez a "legmetálosabb" hangzás, amit ki tudok hozni, de ez nem jó sajnos az előbb linkelt bandák számaihoz, customizálni pedig elég körülményes, nem is igazán lehet.



2012. márc. 26. 19:31
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

DigiTech RP-80

nem egy nagyon profi pedál de az ára tűrhető és ha egy kicsit értesz hozzá akkor szép hangot is ki lehet csikarni belőle :D

2012. márc. 26. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Ezek pont olyan zenék amikhez teljesen fölösleges bármilyen multieffekt, sőt multiból értelmes metálhangzást nem is fogsz soha kihozni.

Add el az erősítőd, rakd hozzá a multira szánt pénzt és vegyél egy komolyabb kombót.

2012. márc. 26. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Az RP-80 meg egy tragédia, ajtótámasznak se használnám.
2012. márc. 26. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
háát aki béna hozzá hogy beállítsa annak tényleg csak arra jó... én is max. első pedálnak ajánlom de annyira nem katasztrófa.. de ebből a pénzből akkor vehetsz egy boss metal zon-t azt kész.. :D
2012. márc. 26. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

"Add el az erősítőd, rakd hozzá a multira szánt pénzt és vegyél egy komolyabb kombót."


Tudnál javasolni valamit konkrétan? Nem igazán értek ezekhez, pláne, hogy mi számít jónak. Egy-két linknek hálás lennék :)

2012. márc. 26. 22:37
 6/18 anonim ***** válasza:

Mid van most és mennyi pénzt tudnál még hozzátenni?

Line6 kombók (otthonra!) elég jók, Roland Cube-ok, Peavey Transtube-k iszonyú jók.

2012. márc. 26. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Tulajdonképpen ami most van, az egy semmi. Elektromos gitárt csak pár hónapja kezdtem, így a legkezdőbb pedált vettem, aminek sokféle hangzása van, ez volt az egyetlen szempont. Egy RP-55-ös DigiTech.

Szerintem kb egy 50k-t szánnék rá.

2012. márc. 26. 23:17
 8/18 anonim ***** válasza:

[link]

Ez már odarakná otthonra elég szépen.

Ha kellenek az effektek, akkor a Peavey Spider szériából valamelyik, nagyon sok féle van, már a 4. széria, de ha találsz bármelyik használtan ilyen árban jól jársz, még a Roland Cube 30 jöhet számításba, de az talán kevésbé metál.

2012. márc. 26. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
50ből tényleg egy jó erősítőt vegyél inkább. Kis erősítőhöz mindegy milyen pedált veszel, úgyis ilyesmi hangja lesz, a digitech multik meg nagyon felejtősök szerintem :D Nekem volt, rp250, szóval még jobb is mint a 80, és imádtam, nagyonjól megtanultam használni, aztán kipróbáltam egy legolcsóbb Danelectro torzítót, és milliószor jobb hangja volt, mint amit ki lehetett hozni a digitechből :D Szóval ebből az a tanulság, hogy multiból is lehet viszonylag jó hangzást csinálni, de még a legolcsóbb analóg torzító is leveri a hangzását.
2012. márc. 27. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, viszont lehet, hogy egy nagyon fontos dolgot hagytam ki. Főleg felvételre használnám, tehát nem az "élő" hangzásnak kéne olyan nagyonkirálynak lennie (persze az se legyen azért túl ergya:)), hanem a felvételnek. Gondolom ehhez viszont egy jó hangkártya is kéne, szóval ezen a téren is várnám a javaslatokat/linkeket. Tudom, sok a bajom :D
2012. márc. 27. 14:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!