Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Rammstein és Laibach (többi...

Rammstein és Laibach (többi lent)?

Figyelt kérdés

szal ez egy kicsit lehet hosszú lesz

a Laibach ( [link] ) egy szlovén korszakalkotó metal együttes akik 1980-ban alakultak, új zenei stílust hozva létre

a Rammstein 1994-ben alakult, industrial metal-t (ill. egyedi német stílust, a Neue Deutsche Härte-t [aminek alapjait tudtommal az Oomph! együttes rakta le]) játszó német együttes


A Rammstein-t ( [link] a kezdetekben nagyban inspirálta a Laibach munkássága és át is vettek tőlük ezt azt (gondolok itt leginkább a Rammstein R betűs keresztjére mely a Laibach egyik videóklippjében is megtalálható és egy szlovén motívumból származik)


Viszont nem értem miért mondják hogy a Rammstein "ellopta" a Laibach stílusát

még ha a kezdeti számaikon meg is látszik a hasonlóság (hiszen a Laibach inspirálta őket az elején) a harmadik, Mutter c. albumuknál teljesen más irányba mentek tovább - a Mutteren és Reise, Reise-n lévő számaik (a Rosenrot-ról és a Liebe ist für alle da-ról nem is beszélve) szerintem már kevésben hasonlítanak a Herzeleid és Sehnsucht c. albumjaikon lévő számokra


És (noha a Laibach korszakalkotó, és ők sem mondják azt hogy a Rammstein "lopott" volna tőlük) a Laibach legismertebb számai is más slágerek feldolgozásával születtek tehát rájuk is lehetne mondani hogy valamilyen szinten "loptak"


Lehet hogy a Laibach rajongói próbálják rossznak beállítani a Rammstein-t?

Lehet nem nézik jó szemmel hogy a Rammstein "túlnőtte a mesterét"

hiszen a Rammstein biztos ismertebb és sikeresebb együttes mint a Laibach?


Nektek mi a véleményetek?

A válaszokat előre is köszönöm



2012. márc. 30. 15:22
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:

hoppá a Laibach link rossz

[link]

2012. márc. 30. 15:23
 2/23 anonim ***** válasza:

Tudod, ez azért van, mert az emberek nem tudnak mit csinálni jódolgukban. Direkt leszólják a másik együttest, csak mert valami apró hasonlóságot véltek felfedezni és akkor az már rögtön lopás. Csak arra nem gondolnak, hogy mi van, ha a Rammstein tényleg ennyire jó? Vegyük példának az Oomph!-ot. Lassan 20 éve csinálják, mégsem lettek világhírűek, mint a Rammstein, pedig ők inspirálták a Rammot. Vagy itt van ez a Laibach...( igazság szerint nem igen ismerem őket) lehet, hogy tényleg van hasonlóság a kettő között, de miért kell egyből lopásról beszélni? Lehet véletlen is, de nem, az emberek botrányt akarnak, hogy igenis lopás volt.

Én hatalmas Rammstein-fan vagyok, de nem foglalkozom ezekkel a dolgokkal, mert hazugság.

(lehet kicsi bonyolult lett a véleményem :$)

2012. ápr. 1. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

nem lett bonyolult én értem miről beszélsz :)

és én is elég nagy Rammstein fan vagyok és én is tudom hogy ez az egész "lopás" dolog hülyeség (a fent leírtakban is ezt próbáltam hangsúlyozni)


ugyanazon a véleményem vagyok mint te :)


a Rammstein legyen veled :D

2012. ápr. 1. 20:45
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

Az industrial alapjait a Kraftwerk rakta le. Ebből fejlődött ki a többi. A Laibach hamarabb volt, mint az Oomph! ill a Rammstein.

Én nem tekintem lopásnak azt, amit valaki tovább fejlesztett és azt sikerre vitte. (Az evolúció lényege, hogy mindig van egy jobb. És lesz is.)


Amit én látok, az igenis az, hogy a Laibach és az Oomph rajongói vádolják a Rammsteint, miszerint loptak. Az Oomph

alapból nincs jóban a Rammsteinnal. És az is igaz, hogy az Oomph! lényegében (viszonyítás kérdése) semmire sem vitte a Rammsteinhoz képest. Láttam néhány Oomph koncertfelvételt és igenis le voltam döbbenve a szegényes képvilágon és azon, hogy Playback volt az előadás nagy része.


Szerintem tény, hogy a Rammstein nagyot alkotott és ha azt mondják, hogy industrial/NDH/Tanz Metal akkor elsőre tényleg őket fogják mondani. Viszont ezt sima lopásból nem lehetett volna elérni.

Amúgy, valóban vannak dolgok, amit nyugodtan mondhatnánk "lopásnak". Gondolok itt a keresztre, a Mein Land videó alapjaira, a Ramones stílusú pólóra, a Wiener Blut elejére...stb. És tudod hány embernek tűnik ez fel? Kevésnek.

2012. ápr. 30. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

A leírtjaid alapján akkor a munkájuk töredékének a töredéke tekinthető "lopásnak" :D

Amúgy én esetleg a keresztre tudnám azt mondani hogy "lopás" de az se ugyanolyan mint a Laibach keresztje plusz abban benne van a jellegzetes R betű

a Mein Land direktre van ilyenre csinálva tehát szerintem az sem "lopás"

Köszi választ tényleg jól megfogalmaztad a lényeget és jól alátámasztottad

amúgy a Wiener Blut eleje az mire hasonlít (mert említetted)?

2012. ápr. 30. 21:20
 6/23 anonim ***** válasza:
Ha jól tudom, akkor az egy Wagner opera részlete.
2012. ápr. 30. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

ja értem

amúgy eszembe jutott hogy pl. a Rosenrot-ot és a Dalai Lama-t is Johann Wolfgang von Goethe két műve ihlette

meg még itt GYK-n is olvastam hogy a Mein Herz brennt-et egy Black Sabbath szám ihlette

meg a Haifisch-ban is a refrént a Mack the Knife dalszövege ihlette és hasonlít is rá

de szerintem ostobaság ezekre azt mondani hogy "lopás" :D

2012. máj. 1. 15:24
 8/23 anonim ***** válasza:
Mondd azt, hogy Inspirálta xyz. :D
2012. máj. 1. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
?
2012. máj. 1. 16:56
 10/23 anonim válasza:

Én egyet értek veled kérdező

Attól hogy a Laibach inspirálta őket az elején és átvettek tőlük pár dolgot, az nem számít "lopásnak"

Ezt is csak az emberek találják ki unalmukban hogy legyen min rágódni

És igen a Mutter-nél tényleg más irányba mentek tovább

Szerintem ezzel az egésszel felesleges foglalkozni ahogy az első válaszoló is írta

2012. máj. 1. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!