Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogy tetszik a zeném?

Hogy tetszik a zeném?


2012. ápr. 3. 17:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Bocsi, gondolom nem a "fajtámnak" szól a kérdés, de leírom, hátha...

Bevallom naivan azt képzeltem, énekelni fogsz, ezért is kattintottam rá a videóra, de ha már betöltött, mégis elterveztem, hogy meghallgatom. 1:26-ig bírtam (ez nálam fogjuk rá jónak számít).

Nem vagyok a műfaj rajongója, sőt... a zene akkor zene... oké, hagyjuk...

A lényeg: nekem a magas "csipogó" hangok elég idegesítőek voltak, illetve nem tudott lekötni az egész hangzás, nem volt átütő hangulata.

Azért ne keseredj el, biztos csak az én ízlésemhez nem passzol :)

2012. ápr. 3. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nem keseredek el. De nem értem mit jelent az, hogy a "zene az zene". A zene az egyik legnehezebben definiálható kifejezés, és rendkívül szubjektív mércével méri mindenki, hogy mi az és mi nem az. Ráadásul az elmúlt 100 évben rengeteget változott maga a fogalom illetve hogy mit értékelünk muzsikának. Az elektronikus zene ugyanolyan egyszerű zene, mint a népdalok, ráadásul a funkciója is ugyan az. Dallamokból és ritmusképletekből áll....
2012. ápr. 3. 19:03
 3/12 anonim ***** válasza:
Szerintem korrektül megcsináltad, ahogy a többit is. Jó, hogy több stílusban is tevékenykedsz.
2012. ápr. 3. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 gepzene ***** válasza:

Szerintem gyönyörű. Nem tudom hol sok a magas benne. Az igaz, hogy kevesebbet vagy koszosabbat is elviselne cinekből, meg lábon és pergőn is tudna koszolódni, de teljesen érthető, ha ilyen téma mellé ilyen szólású dobokból építkezel. Szép munka.


Na, újrahallgatva kiderült, mi hiányzik a pici lelkemnek... Nem nagyon sztereós. Vagy nagyon szélesek a dolgok (szinte csak a halk reverb, ami okés is, hogy széles, de így ő uralja a térbeli dolgokat). Persze nehéz ügy, mert oké, hogy pl kóvályoghat pár dolog és lehet elbillent is az egész mix, de milyen okot gyártsunk már rá utólag? :) Tudom javasolni szívem csücskét, az észrevehetetlenül halk, szobásan-pengősen rövidre és jó feedbackűre húzott ping-pong delayt néhány sávon. Főleg olyanokon, amik kicsit hamar tűnnek túl soknak, pedig kicsivel halkabban már belevesznek a többibe. De ne tévesszen meg a sok szöveg, nagyon egyben van az így is! :)

2012. ápr. 3. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Van a nagyon magas szintin ping pong delay de lehet, hogy túl kevés az a feedback..... Hát igen elektronikus zenébe nehéz teret vinni, nincs jobb oldalon egy szólógitár balon meg egy ritmusgitár stb...... Egyébként szerintem jók az észrevételeid , az is igaz, hogy elég klinikai lett a dobcucc....
2012. ápr. 3. 20:25
 6/12 gepzene ***** válasza:
Jaja, semmi nincs, amit te ne hallanál zenészfüllel, bárki más meg igen! :)
2012. ápr. 3. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Én még tennék a basszus fölé egy mélyebb egy "közeli" pad-et vagy olyasmit, ami 1:23-nál kezdődik (csak kevés reverbbel), hogy a közép-mélyek jobban érvényesüljenek. De az is lehet, hogy EQ-val meg lehet oldani.
2012. ápr. 3. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
- egy
2012. ápr. 3. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Kb. 0:30 és 1:20 között lehetne valami keményebb rész. Ami utána jön, az szerintem korrekt, csak kissé túl monoton az egész, illetve engem is idegesít a sok magas hang.
2012. ápr. 3. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Belehallgattam a többi zenédbe, szerintem azok sokkal jobbak. Főleg a The Winter. Összességében szerintem elég jó zenéket csinálsz, csak pont az nem tetszett, amelyik linkelted.
2012. ápr. 3. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!