Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Akusztikus gitárnál mégis...

Akusztikus gitárnál mégis hogyan lehetne állítani a húrmagasságon vagy vennem kell egy új gitárt?

Figyelt kérdés

olyan rossz. hogy alig tudok rajta játszani, legalább is mióta szólógitáron egyre pontosabb vagyok, és próbálgatom néha a régi akusztikus gitározást is, de rá kellett jönnöm hogy szar a gitár, most voltam kipróbálni hangszerboltban egy másik gitárt, ott teljesen jól tudtam játszani egy fender akusztikus gitáron, de itthon a jóöreg SX-emen ,elég nehezen megy


most vegyek egy újat? vagy mit csináljak?



2012. ápr. 3. 19:21
 1/5 anonim ***** válasza:
Reszelni kell a húrlábból.
2012. ápr. 3. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a gyors választ. és azt hogyan tegyem, gondolom le a húrokat és óvatosan reszelgetem, de mégis nem túl rizikós ez, van értelme nekiállnom egymagam, vagy ink szakember?
2012. ápr. 3. 19:35
 3/5 anonim ***** válasza:

Tudnál feldobni képet róla?

Vagy legalább a pontos típust megadni.

2012. ápr. 3. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

csináltam párat

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

köszi

2012. ápr. 3. 20:08
 5/5 anonim ***** válasza:

No.

Ki kéne venni azt a fehér műanyagot (ha jól gondolom csak bele van téve és nincs ragasztva), és lehetőleg az aljából reszelni, így a magasság csökken, de a húrok helyét sem reszeled el.

Ha ez sem segít a szemöldököt is ki lehet szedni és abból is lehet reszelni.

Az már sajnos más kérdés, hogy a bundok vajon milyen állapotban vannak és nem fog-e nagyon zörögni alacsony húrmagassággal.

Hangszerész amúgy biztosan megcsinálja szerintem 10 alatt megúszhatod, ha jó helyre mész (pl Hurgi), ott a bundokat is megcsiszolják, tehát tuti jó lesz, de lehet otthon is kísérletezni, ha bátor az ember... :)

2012. ápr. 3. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!