Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogyan fejleszthetném az...

Hogyan fejleszthetném az énekhangom? Bővebben lent!

Figyelt kérdés

Szervusztok! Tehát az énekhangom szeretném fejleszteni. Helyi (egyházi) ifis énnekarban vagyok, de nem nagyon merem kinyitni a szám, mert hallásom szerint nincs jó hangom- ezt szeretném "jobbá" tenni. Tehát jó pár éve gitározok, egyszer megtanultam szájharmonikán egy dalt és sokáig citeráztam népdalokat (citerán ugye hallás alapján kell tanulni játszani).


Tehát 16 éves vagyok és szeretnék megtanulni énekelni. Hangszínem bariton (lenne).


Most böngészem a netet, hogy miként fejleszthetném a hangom, de lényegesen jó leírást, gyakorlatot nem találok.


egy évvel ezelőtti tanévben hetente jártam gitár órákra, amik alatt énekeltem is- tanárom szerint jó a hangom, viszont úgymond "kicsuklik" a hangom magasabb- mélyebb hangot alatt.


Mit ajánlanátok? Hogy kezdjek bele? Gitározzak és mellé pedig énekeljek? Milyen dalokkal kezdjem a tanulást- gitározást??


Köszönöm az összes választ, így előre is!



2012. ápr. 5. 22:52
 1/3 A kérdező kommentje:
tehát 0 énekhangom van...
2012. ápr. 6. 00:42
 2/3 anonim ***** válasza:

Minden éneklés előtt be kell melegítened. Ehhez szükséged lesz egy hangszerre. A levegőt először úgy vedd, mintha ásítanál, tehát szájon nagy levegő be, és azonnal szintén szájon ki (nehogy benntartsd, és ne is "nyekeregve" vedd). Játssz le egy C hangot a hangszeren abban a magasságban, amit kényelmesen ki tudsz énekelni. Ha ez megvan, akkor mehetsz sorban a dúr hármashangzatokkal. Bontsd fel a dúrokat, és mindegyik hangra énekelj egy "dó"-t. Éneklés során adj egy támaszt a rekeszizmoddal (mintha éppen nagydolgod lenne a wc-n). Fontos, hogy minél magasabb hangot akarsz kiénekelni, annál mélyebb hangra kell gondolnod (tehát ne felfelé gondold a hangokat), és annál erősebb támaszt kell adnod. Ez mehet szépen sorjában: C-E-G-E-C; C#-F-G#-F-C#; D-F#-A-F#-D és így tovább. Fontos, hogy megszakítás nélkül énekelj, tehát nem "dó-dó-dó-dó-dó", hanem "dó-ó-ó-ó-ó". Amint kényelmetlenné válik a magasság, indulj el visszafelé, és ha visszaértél a C dúrhoz, nyugodtan mehetsz lejjebb. Ezt követően elkezdhetsz skálázni (pl. C dúrnál C-től G-ig és vissza). Ezután ezekre a skálákra ráénekelhetsz egy szöveget, pl. "Fut, robog a kicsi kocsi, rajta ül a Hahargosi, din don diridongó." (||:C-D-E-F-G-F-E-D:||C-E-G-G-E-C). Próbáld ki a moll skálákat is. Mikor pedig megpróbálsz elénekelni egy dalt, amiben számodra túl magas hangok vannak, nyugodtan transzponáld lejjebb. Én azt ajánlom, hogy először a hangszeren is az énekhez tartozó dallamot játszd, így ha hallod, hogy valami nem jó, korrigálhatod. Ha ajakréses magánhangzót énekelsz ki, azt is úgy próbáld meg, mintha ajakkerekítéses lenne, így sokkal sötétebben fog hangzani.


Ha esetleg valamiben még tudnék segíteni, írj!

2012. ápr. 8. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Majd ha kérdésem lesz mindenképp írok! Ment a nagy lájk! :)
2012. ápr. 10. 15:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!