Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Lehet hogy az elektromos...

Lehet hogy az elektromos gitáromra is 11 es húrt kéne feltennem, mintha a 10-esen nehezebb lenne játszani?

Figyelt kérdés

könnyebben félrecsúszkálnak az ujjaim rajta, nyújtásnál mint az akusztikus gitáron


ti hogy érzitek mi az optimális? vagy ált minél vékonyabb a húr annál könnyebb?



2012. ápr. 12. 23:00
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem mindenképpen a vékonyabb húr a könnyebb. Inkább a húr típusával variálnék. Lehet, hogy más gyártót kellene kipróbálnod.
2012. ápr. 13. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Számomra a 10-es húr optimális. Vettem már 9-est is, az nagyon gyenge volt, le is cseréltem egy hét után. Persze, a 11-es még szebben szól, de ahhoz, hogy kényelmesen tudj rajta játszani, fontos a jól beállított gitár és rutin a kezedben.

Nem lehet, hogy a 10-es húrjaid még nincsenek "betörve"? Az elején mindig keményebbnek tűnik.

2012. ápr. 13. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Szia.

Minél vastagabb a húr annál dögösebben szól,de a játék nem olyan kényelmes.Nagyobb rutin kell a vastagabb húr játékához.A vastagabb húr váltáskor a gitárnyakban a pálcát is állítani kell mert annak a hangolása jobban húzza a nyakat.

2012. ápr. 14. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Hát az Ernie Ball 11-ese tökéletesen nyújtható véleményem szerint (Kirk Hammett is azt használja, bár ő több mint 30 éve játszik). Egyik haverom olyan megoldást használ hogy a három mély húrt a 10-es, 11-es szettből, a három alsót pedig a 9-es szettből használja, ez által a ritmushangzása súlyosabb de szólózni egyszerűbben tud. De egyértelműen könnyebb a vékony húrt nyújtani.
2012. ápr. 15. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!