Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mi lehet az oka, hogy klasszik...

Mi lehet az oka, hogy klasszikus gitáron 4 húr rendesen hangolható (az oktáv is OK),2 pedig már az 6. bundnál hamis?

Figyelt kérdés
Arra gondoltam, hogy esetleg ferde a gitár nyaka. Akkor viszont az összes húrnak hamisnak kellene lennie. Esetleg az, hogy régi húrok vannak rajta?

2012. ápr. 19. 18:44
 1/2 anonim ***** válasza:

Melyik kettő rossz?

Először arra gondoltam az oktáv mászott el, dehát klasszikus gitáron az nem tud annyira...

Igazából jah, nagyon öreg húroktól is lehet, azt mindenképpen érdemes lenne kicserélni.

2012. ápr. 19. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
a D és a G húr hamis, és kicsit az A is. Viszont a 2 E húr és a H hibátlan. Ilyet se láttam még. Szombatra valahogy elő kell állítanom egy gitárt. Elektromost nem vihetek tábortűzhöz. :)
2012. ápr. 19. 20:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!