Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Akusztikus gitár megfelel...

Akusztikus gitár megfelel kezdőnek?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 20. 12:10
 1/8 anonim ***** válasza:
0%

Meg, de én elektromoson kezdtem. Azon könnyebb lefogni.

Stagg fémhúros akusztikus tök zsír, azt ajánlom.

2012. ápr. 20. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Minden hangszer megfelel kezdőnek, mivel senki nem születik hangszeres tudással. Zongora is megfelel kezdőnek, klarinét is megfelel kezdőnek. Aztán majd megtanulsz rajta játszani. Ilyen hülye egy kérdést :D
2012. ápr. 20. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Kitalálom, ezt a kérdést is te tetted fel?

http://www.gyakorikerdesek.hu/szorakozas__zene__2880879-mive..


Ha igen, ha nem, megpróbállak felvilágosítani. Ahogy én láttam, te úgy képzeled el, hogy a gitározás egy folyamat, és van aki még csak ott tart, hogy akusztikuson játszik, de van aki már elektromoson. Nos, nem így működik, teljesen más a két hangszer, így van aki egész életében akusztikuson játszik, sőt azon belül is vannak ugye a klasszikus gitárművészek, de van aki fémhúros akusztikus gitáron törekszik minél nagyobb tudásra, és van aki elektromos gitáron. Szóval ha pl elektromos gitáron akarsz játszani, kezdj azzal, ha az akusztikus gitár hangja tetszik, akkor játssz azon, nem kell "továbblépned", mivel egy akusztikus gitáron is van millió dolog, amit egész életedben tanulhatsz, tökéletesíthetsz.

2012. ápr. 20. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 peterlord ***** válasza:

Lehet, hogy lesznek akik megköveznek, de leírom a tapasztalatomat.

Gitártanulást akusztikus gitárral, és nylon húrokkal kell kezdeni. Ha azon megtanulsz játszani, jöhet a fémhúr, s utána bármilyen más gitár. A fordított sorrend nem működik.

2012. ápr. 20. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
nem köveznélek meg, mert tele vagyok szeretettel, de teljesen hülyeséget írtál :D millió zenészcimborám történetéből kiindulva (és még hozzáveszem az konzervatóriumi/főiskolai gitártanár ismerőseim véleményét), nem szükséges egyik hangszer a másikhoz, illetve nem is jelent túl nagy előnyt. Én pl klasszikus gitárral kezdtem, de amikor megvettem életem első szólógitárját, nem tudtam rajta játszani semmit, mint ha kb nulláról kezdtem volna el. Tehát tapasztalatból is mondhatom, az azonos hangoláson kívül semmi más közös nincs a kettőben.
2012. ápr. 20. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

utolsó-

ennek rohadtul semmi értelme. nincs olyan, hogy nylon húros akusztikus gitár. a nylon húsos gitárt klasszikus gitárnak hívják. ha egy ember elektromosozni akar akkor miért kéne klasszikusoznia? én nylon húrossal kezdtem a sok nagyokos ajánlgatására, utána amikor először kezembe vettem egy elektromosat, rájöttem, hogy lósz.rt nem tudok. a 7 hónapos klasszikus gitározás során egyedül kb 10 akkordot tudtam megtanulni. elektromoson meg 4 hónap után kb 10 számot lazán eljátszottam. ennyit erről.

kérdező- ha akusztikusozni akarsz akkor toljad akusztikussal.

ha meg elektromos gitároznál, akkor meg toljad azon.

2012. ápr. 20. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

6.

Azt írtad, hogy utolsó, de biztos nem nekem szóltál, mert én is azt támasztottam alá, amit te. Szóval gondolom a 4.re írtad. Én meg vagyok az ötös. :D szerintem is mindneki azon játsszon, amin később szeretne, mivel teljesen más technikát igényelnek a különböző hangszerek.

Viszont olyan van, hogy nylon húros akusztikus gitár. Az a klasszikus gitár :D Nylon húr van rajta, és akusztikus, tehát abba nem kell belekötni, mivel logikusan végiggondolva van értelme.

2012. ápr. 20. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

15.04

igen nem neked írtam. csak amíg leírtam addig írtál te is :D

2012. ápr. 20. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!