Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Dobfelszerelést szeretnék...

Weiszdo kérdése:

Dobfelszerelést szeretnék venni és ebben kérném a segítségeteket! Kezdő dobod vagyok. Ti milyen márkát ajánlotok és kb. mennyibe kerül?

Figyelt kérdés
Aki úgy gondolja hogy van a számomra megfelelő dobfelszerelése és szívesen megválna tőle az kérem szóljon! Eladó dobokat főként Baranya és környékéről várok.
2012. ápr. 22. 20:00
 1/4 anonim ***** válasza:
Milyen márka? amilyenre van pénzed! de szerintem k.rva drága mind! normálisat 50000 alatt nemigazán találsz!
2012. ápr. 22. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Sok mindentől függ!

Ha társasházban élsz, esetleg panelben akkor melegen ajánlom az elektromos dobfelszerelést, ezt egyszerűbb szállítani, és kb korlátlan hangzásbeli beállításokra képes, tehát kb 100 dobszett hangja fel van véve rá és bármelyiket beállíthatod, így ha meggondolod magad és mondjuk jazz helyett death metalt játszol akkor nem kell új dobszettet venni hanem csak pár gombnyomás és kész.

Azon felül nem kell külön mikrofonokat venni hozzá ha pl videót vagy már esetleg demót akarsz felvenni hanem csak benyomod egy keverőbe.

Ha van helyed és meg tudod oldani a hangszigetelést akkor jöhet az akkusztikus dob, de ez szerintem így költségesebb, mert bár az elektromos így egyben elég húzós árú, azt csak 1x kell megvenni az akkusztikust viszont folyamatosan bővítheted mikrofonnal cinekkel stb.

Ha rám hallgatsz keresel interneten egy megfelelően jó árú használt akkusztukus dobszettet (csak lábdob pergő és tamok!) és utána veszed hozzá a lábgépet, lábcint és a kismillió cintányért (mert abból sose elég :D).

Maga a dobszett végülis mindegy milyen márkályú, az a lényeg, hogy nézd meg elég jó állapotban van-e. Nagyon jó a Ddrum, Sonor, Yamaha, elektromosból pedig a Roland.

Lábgépből ha rám hallgatsz duplázót veszel, mert nagyon szépen lehet vele díszíteni és király pörgős témákat csinálni. Ebből nagyon jók a gibraltar és a millenium példányok, arra vigyázz, hogy láncos legyen mert a bőr húzós szart sem ér. Cintányérokból az istambul a legjobb de itt igazábol hangzásra kell menni.

Remélem segítettem, és sok sikert és kitartást a dobtanuláshoz!

2012. ápr. 23. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Akusztikus dob: 50000-150000ft

elektromos dob:

150000-300000ft

És azért a márka is sokat számít!

2012. ápr. 23. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

23:29


Az én elektromos szerkóm 1000000 volt de teljesen megérte... soha semmi baja nem volt és kitűnő a hangja.

2012. ápr. 24. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!