Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » 18 éves lányként megtanulhatné...

18 éves lányként megtanulhatnék dobolni teljesen magamtól? Teljesen amatőrként?

Figyelt kérdés

2012. máj. 2. 22:30
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Mi kell hozzá?
2012. máj. 2. 22:31
 2/11 anonim ***** válasza:
Persze, meg lehet tanulni, bár tanárral nyilván jobban menne. Mi kell hozzá? Dobfelszerelés, kitartó gyakorlás, ritmusérzék, stb. Ha van tehetséged hozzá, akkor szerintem egész korrekten meg tudnál tanulni dobolni így előbb-utóbb. Ha nincs nagyon tehetséget hozzá, akkor viszont úgy gondolom, hogy lehetetlen tanár nélkül.
2012. máj. 2. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

hagyjuk már ezt a tehetség dolgot, toljad, aztán ha lesz sikered úgyis lesz minél több kedved, ha meg nem akkor úgyis hamar megunod

viszont a dobszerkó az drága, egyik ismerősöm úgy kezdte hogy beiratkozott vmi dobsuliba ott lehet dobolni nem kell megvenni

2012. máj. 3. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nálatok van dobszerkó a konyhában? :D



Csak viccelek...

2012. máj. 3. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

magadtól szerintem nem. meg ha épp nincs dobszerkód, felesleges rá kidobni a pénzt, mert mi van, ha két hét alatt rájössz, hogy ez nem neked való, megunod a szomszédok feljelentgetéseit, és még tehetségtelen is vagy hozzá? :D

Meg azért vannak alaptechnikák, amiket nem árt megtanulni. Biztos van a közeledben zeneiskola vagy valaki, aki már tud dobolni, legalább az alapokat sajátítsd el segítséggel, a későbbi meg úgyis inkább rajtad fog múlni. :)

2012. máj. 3. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek az eddigi válaszokat!

nincs dobszettem, de szeretnék venni!

tanárhoz nincs lehetőségem járni, 1 ismerősöm van, de nem valami közeli ismerős, és 1 hónapja ismerem kb, ő dobol, talán kezdésnek üzenetbe fel tudnám vele venni a kapcsolatot, és el tudna látni 1-2 jótanáccsal.


Amúgy kb mennyi idő alatt tanulhatnék meg, átlag tehetséggel, napi 1-2ó gyakorlással?

2012. máj. 3. 22:12
 7/11 anonim ***** válasza:

Soha... és megmondom miért: mert ilyen nincs, hogy valaki "megtanul" dobolni. Biztos te is hallottál már 60-70 éves zenészeket, főleg gitárosokat, akik már 40 éve játszanak, mégis azt mondják, minden nap tanul valami újat az ember... hát ez minden hangszerrel így van.


Szóval itt az a kérdés, mire vagy kíváncsi... mikor fogod magadtól eltolni az első beated? Hát kb. 1 hét. Mikor fogod először félig-meddig végigdobolni a kedvenc számod? Fél év. Mikor lesz mások számára is élvezhető a játékod? ~ 1 év. Mikor tanulsz meg végleg dobolni? Soha. :)

Az sem mindegy, mivel töltöd azt a napi 1-2 órát... sok minden befolyásolja a dolgokat. Én azt mondom, ahhoz hogy mondjuk egy zenekarban játszhass vállalható szinten, az 2-3 év. Na de itt sem mindegy, hogy milyen zenéről beszélünk. Mert blues meg rock beateket megtanulni nem nagy szám. De ettől még senki nem "dobos", mert egy majomnak is meg lehet őket tanítani. Szóval sok-sok év, mire valaki igazi dobosnak mondhatja magát.

2012. máj. 3. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

milyen szintre akarsz eljutni ? :D

am én sem dobolok ,hanem gityós vagyok, de

1 év alatt olyanokat lehet fejlődni amiket most még nem is gondolnál, azt mondják, egy alap punk szintre simám eljuthatsz, nézz sok youtube videót

2012. máj. 3. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

köszi a hasznos válaszokat! :)

Igazából olyan szintre, hogy ne csak "csápoljam" a dobokat, hanem hogy le tudjak játszani magamtól egy dallamot, és azért ne a leg amatőrebb darabokat. Csak saját szórakoztatásomra szeretném csinálni, életérzés! :)

Tudjak vele tombolni, és hogy teljesen felszabaduljak közben, ez a lényeg! Le tudjak játszani darabokat, hogy teljesen és önfeledten és beleéléssel tudjak dobolni, magamtól, kotta nélkül le tudjam játszani a kedvenceimet :)

(régen zongoráztam, de soha nem néztem a kottát játszás közben. Nem ment. Megtanultam fejből, rövid idő és próbálás alatt, de a kotta csak összezavart)

2012. máj. 3. 23:26
 10/11 Kkerozin válasza:
Ha van kedved jelölj be facebookon és elmondom hogy tudsz magadtól megtanulni dobolni! Énis magamtól kezdtem el és mot már elég jól megy :)Csak ritmusérzék kérdése az egész :)
2012. máj. 8. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!