Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Észrevettem, hogy Jimi Hendrix...

Észrevettem, hogy Jimi Hendrix jobbkezes gitáron játszik, amikor ő bal kezes volt. Miért játszik, akkor jobbkezes gitáron?

Figyelt kérdés

2012. máj. 6. 15:28
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Viszont fordítva húrozta fel. Gondolom, kezdettől így szokta meg, senki nem tanította. Szerintem pusztán megszokás kérdése, mindkét kezét használniakell.


Albert King meg balkazesként jobbkezesnek húrozott balkezes gitáron játszott. Nem lehet ezeken eligazodni. :)

2012. máj. 6. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Lehet hülyeséget kérdezek, de volt már egyáltalán akkor külön balkezes modell a stratocasterből?
2012. máj. 6. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Jimi több okból is így játszott, először gondolom egy jobb kezes került a kezébe, azt logikus volt áthúrozni és úgy játszani rajta. Aztán később igen, megszokhatta, a védjegyévé vált és nem utolsó sorban a tonalitásában is közre játszott, szerintem ez lehetett az egyik fő ok, hogy nem váltott bal kezesre.
2012. máj. 6. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Azért nem játszott balkezes gitáron, mert akkor még nem létezett ilyen.. Még ma is nagyon ritka dolog.
2012. máj. 6. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Az túlzás, hogy nagyon ritka, de tény, hogy viszonylag kevés modellből létezik balkezes.
2012. máj. 7. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Én is balkezes vagyok es mégis jobkezes gitáron játszok mert ez 1 előny mert bal kezzel ugyesen tudom lefogni a hurokat :) viszont a pengetésben 1 kicsit ugyetlenebb vagyok...
2012. máj. 27. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Hendrix apja babonás volt és azt gondolta, hogy ördögi jel, ha valaki balkezes. Jimmy kiskorában, mikor tanult játszani, az apja előtt jobbkezesen játszott, de ha nem látta, átváltott balkezes játékra.

Sok balkezes képes mindkét kezével írni is, Jimmy jobbkézzel írt és tartotta a telefont, de bal kézzel dobott, fésülködött és tartotta a cigarettát.

Egy kutató szerint Jimmy amolyan kétkezes volt, ez az egyik titka egyedi tehetségének. Jobban képes volt az agya komplexebb dolgokat egyszerre megoldani.

Híres arról is, hogy képes volt áthúrozás nélkül is játszani balkézzel jobbkezes gitáron.

Egyébként a legnagyobb gond az áthúrozásssal, hogy a nyereg húrvájatai éppen fordítva lesznek, tehát a vékony húr a széles vájatba, a vastag húr meg a vékonyba, ami nagyon nem jó.

A másik gond ezzel, hogy a fordított kivágások miatt a felső fekvések bundjaihoz nehéz hozzáférni, mondjuk ez Jimmynek nem volt gond, mert rendkívül hosszú ujjai voltak, alaposan le is karcolta ott a fényezést a gyűrűível. :)

Még egy változás, hogy a Strat híd pickupja nem merőlegesen, hanem szögben van elhelyezve, Jimmynél éppen fordított lett ennek is a húrokhoz való viszonya és ez valamelyest befolyásolta a hangzást is.

2012. máj. 27. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!