Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Klasszikus gitáron lehet...

Klasszikus gitáron lehet jazzt tanulni?

Figyelt kérdés

Szeretnék jazzt tanulni, jazzel foglalkozni gitáron, de csak nylonhúros, klasszikus gitárom van itthon. Lehet azzal is élvezni és tanulni a jazzt? Nem fog nagyon hátráltatni? Majd max egy idő után, ha már tényleg jobban értek hozzá, vennék Jazzgitárt is, csak nem tudom, hogy addig ez nem hátráltat-e.

Illetve szólógitáron, mondjuk egy metálhoz való gitáron jobb lenne tanulni jazzt, mint klasszikuson?



2012. máj. 19. 15:38
 1/4 anonim ***** válasza:

Íme George Benson jazz oktató videójának prológja, amiben épp egy klasszikus gitáron tart egy kis ízelítőt (a 3. perctől kb.)

http://www.youtube.com/watch?v=kThHgJNZmXg


Abszolút használható a jazz-re, sőt szerintem a tompább hangja miatt alkalmasabb is a jazz-re, mint egy fémhúros akusztikus gitár. Szóval nagyon is megfelelő gitár a jazztanulásra. Én is jazz-t tanulgatok, viszont fémhúroson. Épp a napokban gondolkodtam el rajta, hogy jó lenne venni egy nylonhúrost gyakorolgatni.

2012. máj. 20. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Persze simán jó az akusztikus rá. Nem hiszem hogy bármiben is hátráltatna, ha akusztikuson kezdesz. Sőt talán hasznosabb is mintha elektromossal indítanál. Ha veszel másikat majd idővel, át kell rá szokni, mert valószínűleg kicsit szokatlan lesz a másik gitár, de az hamar meg lesz nyugi.


Ha meg a jazz érdekel és azt szeretnél elsősorban jászani, de nincs pénzed egy csomó különféle gitárt megvenni, felejtsd el a metál gitárokat. Már csak a hangjuk miatt is többek között. Inkább valami félakusztikus jazz gitár vagy ha nagyon tömör testűt akarsz azt is fogsz találni. Egy fender strató/telecaster is simán jó lehet.

2012. máj. 22. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy már van egy metálgitár..:D el kéne adni, de ugye senkinek sincs felesleges pénze
2012. máj. 22. 20:25
 4/4 anonim ***** válasza:

Akusztikus ≠klasszikus

Akusztikus gitár általában összefoglalva minden hathúros, rezonátordobozos testű, elektronikus erősítést nem igénylő gitár.

A klasszikus ezen belül szinte mindig nejlonhúros, egyenes fogólapú, közepes/kis testű hangszer.

A fémhúros többnyire nagyobb, a fogólapja enyhén ívelt, a nyak egy magasabb fekvésben csatlakozik a testhez.

Szerintem teljesen mindegy, ha tanulni akarsz, min tanulsz, a metál gitáron is lehet jazzt tanulni, ha éppen nincs más, de kétségtelen, hogy a tradícionálisabb jazz stílusokhoz jobban illik egy akusztikus gitár hangja.

De van jazzmetál is :)

2012. máj. 26. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!