Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Egy gitár effekt pedál lehet...

Egy gitár effekt pedál lehet úgy "rossz, vagy hibás", hogy sistereg, egyebek?

Figyelt kérdés

Nos, egy Boss MT-2 Metal Zone gitár effektről van szó. Tudomásom szerint, ha az erősítőt Clean hangzásra teszem és a torzítón a Gain -t fullosra feltekerem, akkor eléggé zúg.

Viszont van egy ilyen effektpedál és a tulajdonosa azt állítja, hogy az erősítő önmagában is sistereg, ha ráteszi az effektpedált és a Gain -t középre húzza akkor ugyanúgy sistereg, viszont, ha feljebb tekeri, akkor még dúrvábban.



Nyílván, mivel az effektpedálban van mégegy erősítő, amely mégjobban felerősíti a jelet és így egy "normális" erősítő mellett zúg, amely hangot egy Noise reduction -nal (vagy zajcsökkentő effektpedállal, vagy multieffektbe beépíett zajcsökkentővel) el lehet tűntetni!


No, én megszeretném vásárolni a fent említett effektpedált, viszont nincs alkalmam a kipróbálásra és nem tudom, hogy most az erősítője a gánya, vagy az effektpedál (logikusan gondolkozván az erősítő lenne a baki, hiszen az sistereg önmagában). Viszont nem nagyon merem így átutalni az összeget, így vakon eléggé bizonytalan vagyok! Azt szeretném tehát megkérdezni, hogy pl. ez az effektpedál valamilyen hasonló "zúgást, vagy sistergést" elő tud állítani? Mármint úgy, hogy, ha hibás? Ez meg tud úgy hibásodni, hogy recsegjen, stb.?

Köszönöm a segítségeteket előre :)


2012. máj. 20. 17:41
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!