Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Gitárosok, amikor megtanulsz...

Gitárosok, amikor megtanulsz egy számot, gitárszólót, hogyan gyakorolsz, mi a legjobb módszer?

Figyelt kérdés

én semmilyen módszert nem alkalmazok, leülök, leviszem a tempót addig ameddig el tudom játszani, és addig gyakorlom amíg fel nem gyorsul


az a baj hogy egy 20 mp-es gitárszóló-ba is annyi dolog van amit meg kell tanulni hogy egyes részeket kb 2 óráig kell játszanom mire úgy ahogy megy

úgy szoktam hogy a váltásokat gyakorlom 10-15 percig ,aztán áttérek a következőre azt is 10-20 percig aztán így elvagyok kb 1-2 óráig mire beleunok és megnézek egy másik számot


valami itt biztos nem okés, ti hogyan gyakoroltok?

a pontosság,tempó növelés a célom, van zenekarom is, nem vagyok már kezdő, de évek mentem el mögöttem úgy hogy alig nyúltam a hangszerhez..


skálázni szoktam, 1-3-4 minden húron ,pentaton skála, moll skálák


a kitartásommal van a gond?



2012. máj. 26. 18:36
 1/3 kadarjani ***** válasza:
én klasszikus gitáron játszok és komolyabb művekhez akár több száz ora is kell hogy előtudjam adni egyszóval minden csak nézőpont kérdése...
2012. máj. 26. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

a legnagyobb gond, az, hogy (szerintem) nem volt egy jó tanárod, aki terelgetett. Persze magadtól is rá lehet jönni sok dologra, de ezért mondom én mindig, hogy a tanár mennyire fontos, mert ilyenekbe fut az ember.

Így látatlanban nem tudok segíteni, lehet a technikáddal is vannak gondok, lehet csak nem tudod megítélni, hogy kb milyen számok felelnek meg a te szintednek.. szóval kell a tanár!

2012. máj. 26. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

de nagyjából megtudom ítélni..

jártam tanárhoz, de tényleg ratyi volt, nem motivált semennyire sem

amúgy köszi a választ. elfogok menni újra csak nincs pénzem :D

2012. máj. 26. 22:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!