Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szeretnék megtanulni angolul,...

Szeretnék megtanulni angolul, méghozzá itthonról. Mi lenne ehhez a legjobb, legcélravezetőbb (legegyszerűbb?! ) módszer szerintetek?

Figyelt kérdés
Köszönöm a válaszokat!

2012. máj. 14. 20:15
 1/9 anonim válasza:

Www.5percangol.hu


Ha mar kicsit konyitassz az angolhoz, ezt az oldalt ajanlom. Van konyvuk amit megvehetsz neten is, de ha nem akarsz, akkor is nagyon jo az oldal, plusz feliratkozhatsz es minden nap kapsz egy tananyagot emailben, ingyen. En is innen tanultam/ tanulok, nagyon jo!

2012. máj. 14. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, megnézem. Bár igazából teljesen kezdő vagyok. Persze van pár szó, amit értek, de az kb. semmi. :(
2012. máj. 14. 20:51
 3/9 Feltöltelek válasza:

Én sok módszert kipróbáltam és nekem ez vált be:

- English Grammar in Use Essential kezdő könyv+munkafüzet

- English Grammar in Use Intermediate könyv+munkafüzet

- www.Memrise.com vagy www.Ankiweb.net szótanító

- www.Lang-8.com közösségi fordító oldal

- www.Lyricstraining.com -on zene hallgatás

- egy angol nyelvű regény (pl. krimi), fontos, hogy nem kell minden szót kiszótárazni, csak a többször előfordulókat!


A legcélravezetőbb az, ha van jó(!) tanári segítség (heti 1-2 óra is elegendő), a beszédkészséget másként elég nehéz fejleszteni.

2012. máj. 14. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Feltöltelekhez hasonlóan az English Grammar in Use sorozatot én is nagyon tudom ajánlani, viszont nagyon kell mellé szöveg hallgatása és beszédgyakorlat. Ha már nem vagy teljesen kezdő, akkor a szövegértéshez sorozatokat tudnék javasolni felirattal, majd anélkül. Szintén hasznosak a nyelvi fórumok, pl. a wordreference.com
2012. máj. 14. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, utánanézek ezeknek!
2012. máj. 14. 23:00
 6/9 anonim ***** válasza:
Én skype-on tanultam egy fiatal tanár csajtól. Mellette otthon szavakat tanultam, filmet-zenét néztem, hallgattam.
2012. máj. 15. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Én tudok neked ajánlani a kezdéshez ingyenes tanfolyamokat, aztán meglátod, akarod-e valamelyiket tovább folytatni fizetősön.

Amit ajánlok, azokat én már kipróbáltam, az egyikre már be is fizettem a tanfolyam díját.


1. [link]


Ha itt feliratkozol, az első 25 leckét 2-3 naponta megkapod email-ben.

Ha nem akarod folytatni, akkor is kapod továbbra is az ingyenes feladatokat, gyakorlatokat, csak már nem rendszerezve.

Ezt azért is szeretem, mert a leckékhez hanganyagot is küld, és az első 5 lecke csak a kiejtéssel foglalkozik.



2. Ha itt jelentkezel, 20 ingyenes leckét kapsz, minden leckéhez feladatok is tartoznak, aminek az eredményét is megtudod.

Tudod magad ellenőrizni.

[link]

A 20 lecke után kedvezményes továbbtanulási lehetőséget kapsz.


3. [link]

Ez egy olyan tanfolyam, ahol csak minimális a nyelvtan.

Folyamatosan nehezednek a feladatok, a leckék.

Az ingyenes tanfolyam után lehet választani, hogy kéred-e a további fizetőset.

Ezt már te döntöd el.


Itt pedig küldök neked néhány videót, amely segít az angol tanulásban:

http://www.youtube.com/watch?v=QoYHdW3qAnw&feature=endscreen..


http://www.youtube.com/watch?feature=endscreen&v=Sig95Ed1oys..


Kívánom, hogy amit küldtem linkeket, segítsenek téged a tanulásban.

Üdv: Ági


Ha bármilyen segítségre van szükséged, írjál nyugodtan privátot.

2012. máj. 15. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 webnyelv ***** válasza:

Pl. Báti László - Véges István: Angol nyelvkönyv sokat segíthet, részletesen elmagyarázza a nyelvtant, ha tanár nélkül akarsz tanulni. Régi könyv, ma már nem ilyeneket használnak nyelvtanításhoz. Talán könyvtárakban, antikváriumokban hozzáférhetsz, könyvesboltokban nem igazán kapni. Antikváriumokban érdemes lehet szétnézni, régi típusú nyelvkönyveket találhatsz ott, amik a nyelvtant elmagyarázzák.

És persze az Internet, amiről előttem írtak.

2012. máj. 15. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek!
2012. máj. 20. 16:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!