Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Mi a különbség a ritmus gitár...

Mi a különbség a ritmus gitár és a szóló gitár közt?

Figyelt kérdés

Régóta gondolkozok ezen, hogy mi a különbség tulajdonképpen a két fogalom között.


Azt tudom, hogy nem ugyanazt játszák: míg a szóló gitáros szólózik, addig a ritmus gitár adja az alap ritmust.


De a gitárok közt van különbség?

Nem lehet két ugyanolyan gitárt úgy használni, hogy az egyiken szólóznak, a másikat pedig ritmus gitárként használják (elvégre mindkét gitár elektromos gitár)?

Vagy a ritmus gitárnak más "funkciói" kell legyenek, mint a szoló gitárnak?

És ha van különbség köztük, mi alapján lehet tudni azt, hogy egy gitár ritmus gitár vagy szóló gitár?

Kérlek, magyarázzátok el ezt nekem! Érdekelne, mert most klasszikus gitáron játszok, de majd szeretnék ritmus gitáron játszani!


Köszi a válaszokat!


2009. jún. 29. 22:05
 1/5 Thurston ***** válasza:
100%
A ritmusgitár és a szólógitár kifejezés csak a hangszer zenében elfoglalt pozícióját jelöli.
2009. jún. 29. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Tehát ahogy sejtettem, két teljesen ugyanolyan gitár betöltheti mindkét szerepet egy együttesen belül? Ez csak attól függ, hogy milyen ritmust és hogyan játszanak rajta?


Köszi a válaszokat!

2009. jún. 29. 23:25
 3/5 Thurston ***** válasza:
91%
Igen, nagyon jól mondod.
2009. jún. 30. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen egy tök ugyan olyan gitáron lehet ritmusgitárosként és szólógitárosként is játszani. Gyakorlatilag sok különbség nincs, talán annyi, hogy a ritmusgitárosok gitárján nem szokott kar lenni, míg a szólógitárosokén ált. igen.
2010. dec. 21. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
53%
Hogy az istenbe' találtam ezt a 8 éves kérdést?
2017. okt. 13. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!