Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Van olyan oldal, ahol nagyjábó...

Van olyan oldal, ahol nagyjából le van írva a lényeg a híresebb klasszikus szeneszerzőkről, műveikkel együtt, melyet meg is lehet hallgatni? Esetleg klasszikus zenén belüli alfajokról (ha van ilyen? )

Figyelt kérdés
Sajnos túl mélyenszántón nem tudom tanulmányozni a dolgot mert tanulok és dolgozni is fogok, de érdekelne. Szörnyen égőnek találom, mikor nem tudok valami elvileg alap dolgot ezekről. Sőt, szeretem is klasszikus zenét, de csak a rádióban hallatom (Bartók, Klasszik), és sose tudom kinek a művei.

2012. jún. 4. 22:45
 1/3 A kérdező kommentje:
Pontosabban a komolyzene érdekelne, na látjátok még ez sem jutott eszembe... :S :D
2012. jún. 4. 22:49
 2/3 kadarjani ***** válasza:

ajánlom halgasd őket online akkor mindig tudni fogod mit adnak.. de ahhoz hogy a rádioban felismerd őket elég sokat kell hallgatni...

itt egy llista a legfontosabbakrol: [link]

zeneszerzőkre lebontva wikipédián tudsz hallgatni... de szerintem youtube on jobb a teljes művet meghallgatni...

klasszikus zenét meg korszakokra bontjuk.. reneszánsz barokk bécsi klasszika romantika..etc.. ezekrőlis megtalálod a legfontosabbakat wikin..

és örülök hogy vki még érdeklődik a zene iránt :) manapság igen ritka...

[link]

2012. jún. 5. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2012. jún. 5. 16:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!