Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Elszakítottam a húrt a gitárom...

Elszakítottam a húrt a gitáromon. Meddig tekerjem azt a hangolót? :'D

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Vettem egy gitárt még januárban ,hogy majd a suli végeztével el kezdek gitározni :)

Jelenleg zongorázni tudok,de most hogy túl vagyok a vizsgáimon szívesen megtanulnék itthon,videók segítségével gitározni is:D


Az a baj,hogy már kétszer is megpróbáltam behangolni a gitárunkat egy digitális hangol segítségével...hát ..több kevesebb sikerrel xD


mind a két alkalommal elszakítottam a húrt...mmost szívesen nekiállnék játszani,de hát szegénykém olyan hamisan szól,és ezek után nem merem behangolni:'D azért annyira nem olcsó egy húr,hgy megint cserélgessem őket..


Szóval valami tanács,meddig kell tekernem azt a hangolókulcsot vagy hogy hívják?:'D

valami tanács,hogyan hangoljam?esetleg vlmi progi? vagy a digitális mutató pontos kezelése?xD


Válaszokat előre is köszi :D

16/L


2012. jún. 6. 19:22
 1/2 anonim válasza:

Hát én a te helyedbe elvinném ismerőshoz aki ért hozzá ,biztos van a közeledben aki gitározik.Amúgy én is elszakítottam először egy húrt ,de ezek a hangológépek elég egyszerűen működnek.A lényeg ,hogy amikor felülről hangolod őket(a legvastagabb húrtól kezdve) a hangoló gépen E , A , D , G, H(vagy amerikai gyártmányúaknál B), e(vékony é) re kell hangolnod tehát ha amikor pl. a 3. (D) húrt hangolod és G t érzékel a hangológép akkor ne tekerd tovább mert elszakad,hanem pont lefele tekerd.

Remélem segít ,így látatlanba nehéz ,mert nem tudom milyen hangolód van.

2012. jún. 6. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Gondolom azért szakadt el, mert 1 oktávval mélyebbre akartad hangolni. A legtöbb hangoló nem mutatja, hogy az adott E hang a magas vagy mély E hang. Ha azt a húrt, aminek mély E-nek kéne lennie, magas e-re akarod hangolni, persze hogy szakad, a többi húrral is ez a helyzet.
2012. júl. 21. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!