Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Ti nem unjátok már, hogy a...

Ti nem unjátok már, hogy a Rádió 1-en állandóan szinte minden órában Adele szám megy?

Figyelt kérdés
Amikor meghallom pánikszerűen kapcsolom le a rádiót.
2012. jún. 7. 12:04
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem csak a Rádió 1 csinálja ezt. :/
2012. jún. 7. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A rádiók úgy működnek, hogy ami népszerű, azt sokszor játsszák. Az emberek nem órákon át hallgatnak rádiót, hanem időszakosan. Reggel, munkába menet, ebédidőben, pár (tíz)perces utazások során. Legalábbis a többség, ilyen irányúvá vált a rádiózási szokás.


Emiatt csinálják azt, hogy ha van egy népszerű szám, azt megpróbálják meg mindegyik esethez igazítani. Így aki csak reggel hallgatja, az reggel is megkapja a slágert, aki délben az délben is. Maga az ismétlődés csak annak zavaró, aki órákon át ugyanazt hallgatja.

A másik dolog az autoDJ rendszere, ami bizonyos szempontok alapján válogatja be a számokat. Például amit sokan kérnek és jó hallgatottsági adatokkal rendelkezik, azt a rendszer is előre sorolja, és többször válogatja be a véletlenszerű számok közé is. Így megeshet, hogy ha nem is szándékosan, de a rendszer bevesz újabb és újabb Adele számokat a lejátszási listába. Ami valószínűleg azért feltűnő, mert sok hasonló száma van, vagy feltűnő a hangja is, és felfigyelsz rá hogy megint egy ilyen szám megy. Statisztikailag gondolom nem számít, mert hiába ugyanaz az előadó, különböző számokat jelent. És az már nem ugyanaz, hogy óránként ugyanazt játsszák le, vagy óránként mást ugyanattól az előadótól.

2012. jún. 7. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
classfm-.- kívülről fújom milyen zenék mennek ott mert amikor nem volt áram a házban azt hallgattam egyfolytában.
2012. jún. 7. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nemtudom, én ha rádióhallgatásra vetemedek, bekapcsolom a Bartókot, és egyszer nem hallottam még ott ilyen szar zenéket
2012. jún. 7. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
hallgass petőfi rádiót
2012. jún. 7. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
nekd hol megy a radio 1, mert atelómmal már nem tom fogni. esetleg lehet majd még?
2012. jún. 7. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nah én meg sosem hallok Adele-tól zenét pedig a kedvenc énekesnőm!!! Akkor a ti rádiótokon is meg az enyémen is más zene megy.
2012. jún. 22. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Szergej55 ***** válasza:
Már be sem kapcsolom a rádiót, kérdező, mi egy cipőben járunk valamennyire.
2012. aug. 22. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!