Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Egy kezdő (tanárnélküli)...

Egy kezdő (tanárnélküli) gitarosnak milyen húrt ajánlotok.13/F vok. És hogyan kell szépen szólózni, milyen ujjtartással úgy, hogy en szólaljon meg véletlenül sem más húr?

Figyelt kérdés
2009. júl. 4. 13:59
 1/5 anonim ***** válasza:
nekem nylon húrom van vagy mi, azt könnyű lefogni. de amúgy nem nagyon tudok gitározni.
2009. júl. 4. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nylon húr nem cseszi szét annyira az ujjaidat. Ezért azzal jobb kezdeni.

Itt meg csomó hasznos dolgot olvashatsz, leckék meg minden van:

[link]

[link]


Én is ezekből tanultam meg gitározni... meg egyéb angol oldalakról.

2009. júl. 4. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Már bocsi második válaszadó, de sokkal célszerűbb egy 3 fém, 3 nylon húrossal kezdeni, az ujjszétcseszést nem lehet elkerülni egy gitárosnak, szal jobb minél hamarabb megszokni
2009. aug. 4. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Tudom rég volt,dee utolsó válaszoló, hülyeséget írtál.

Nincs olyan hogy egy gitáron fém és neylon húr legyen. A basszusok nem számítanak annak és nem is cseszik szét az ujjat.

2010. jún. 27. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A félig nylon-félig fémet úgy értettem hogy az a 3 "fém", fémbe csavart nylon húr, mert nylonból nem tudnak mélyebb hangot csinálni, az ujjszétcseszést meg úgy értettem hogy előbb-utóbb úgyis meg fog keményedni a bőr az ujjaidon hogyha sokat gitározol, mivel az akusztikuson kívül a gitárok többsége fémhúros.
2010. júl. 21. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!