Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Gitártanulással kapcsolatban...

Gitártanulással kapcsolatban jó úton haladok e, vagy változtassak, egészítsem ki jelenleg a gyakorlást, és ha igen, akkor mivel?

Figyelt kérdés
Otthon, könyvekből, videókból szeretnék gitározni tanulni, persze amint lehet, eljárnék tanárhoz, de jelenleg ezt nem tudom magamnak megengedni. Elkezdtem akkordokat tanulni és újgyakorlatokat metronómra, aztán néztem egyszerűbb dalokat saját stílusomon belül. Jelenleg úgy gyakorlok, hogy kezdetnek 30-45 perc újgyakorlat, utána akkordozok (még csak alap akkordok) és igyekszem keresni, eljátszani egyszerűbb hc dalrészleteket, dalokat. A kérdés az, hogy jó úton haladok e, vagy változtassak, egészítsem e ki jelenleg a gyakorlást, és ha igen, akkor mivel?

2012. jún. 18. 12:56
 1/4 anonim ***** válasza:

Helló!

Én is így kezdtem. Ezután letöltöttem a Guitar Pro 5 nevű programot, és hozzá egy csomó tabot, és onnan is sokat lehet tanulni.

Véleményem szerint nagyon sokra vittem magamtól. Soha sem jártam tanárhoz, mindent magamtól (vagy a neten) tanultam meg.

2012. jún. 18. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Szia! Pontosan milyen szintet sikerült így elérned és mennyi idő alatt?
2012. jún. 18. 14:56
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem ártana fél évet rászánnod a hivatalos alapokra egy igazi tanárnál, vagy tapasztalt gitárosnál, értsd húrok lefogása, pengetés (akár pengetővel, akár kézzel játszol), ujjrend. Én a semmiből megtanultam gitározni, és nemrég 10 év után az egyik gitárosom rászánt egy kis időt, hogy kiköszörülje a felszedett hibáimat. Ég és föld. Nem gondoltam volna, hogy ilyen egyszerű dolgokon múlik a gyorsaság, pontosság, és a hangok kontrolja.
2012. jún. 19. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Már 2-3 éve gitározok, és pár olyan haveromat is megelőztem, akiket tanár tanít... xD

Hát ha megtetszik egy zene, akkor meg tudom hallás alapján tanulni. Tudok tappingolni, stb, de a sweep pickinget azt még most tanulom, az nagyon nehéz... :D

2012. jún. 23. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!