Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Elég hozzá egy multieffekt?

Elég hozzá egy multieffekt?

Figyelt kérdés
2 éve játszok akusztikus gitáron, de az elektromosokban nem vagyok otthon. Vettem egy Stratocaster gitárt 40e-ért, itthoni hobby használatra kell csak, nagyon kell hozzá egy erősítő?? A multieffekt is hangosítja? esetleg tudnátok olyan programokat mondani, amivel fel lehet hangosítani?? (kábelt persze kaptam hozzá)

2012. jún. 23. 10:29
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

a multiefekt, az nem erősít, csak egy komplex efekt pedál. torzít, visszahangosít, kásásít, minden elképzelhető efektet bele lehet zsúfolni gyártó, és árkategória kérdése, de az nem erősítő.

Neked, egy elektromosgitár kombó kell, ha házi használatra, akkor kb 20-30 Wattos, és ezennek megfelelően 20-25 000 forintér. Abban a minimális efektek megvannak, azaz torzít, és egynémely tud visszhangot is, az már inkább csak plussz. A legfontosabb h. a kombó az egy erősítő egybeépítve a hangszóróval, és van egy torzító bennük, hogy lehessen házilag rockerkedni :) hasznos kis motyók.

Multiefekt később fog kelleni ha együttesben akarsz vagy csak magadnak színesebb hangzásokat kialakítani.

2012. jún. 23. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
értem, és azt csak össze kell dugni a gitárral ugye?? nem kell hozzá más?
2012. jún. 23. 10:40
 3/19 anonim ***** válasza:
Jah és a kábel. vegyél hozzá egy másikat. Tapasztalat, hogy amit ezekhez a gitárokhoz adnak, az egy fejhallgatóhoz elég lenne, de nulla a szigetelése, és amikor hangosra csavarod az erősítőt, visít, sipol, gerjed, egyszóval használhatatlanná válik. 1000 Ft.os tétel 3m profi kábel, és nem mellesleg a gitár hangzása is csak azzal lesz az igazi
2012. jún. 23. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
pontosan. gitár -> kábel ->erősítő -> zene :)
2012. jún. 23. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
oké, és ez a fejhallgató hogy is van?? mert nekem akár az is elég lenne :D
2012. jún. 23. 10:42
 6/19 anonim ***** válasza:

A fejhallgató csak hasonlat volt a kapott kábel minőségére.

Am. ha fejest akarsz használni, az úgy nem működik ha csak beledugod a gitárba, mert nincs feszültség forrás. minimum egy elektromos eszközt közre kell közni h. íg is használható legyen pl.: gitár -> kábel -> torzító pedál -> fülhallgató. így már működni fog, mert a torzító pedál vagy adapterrel, vagy elemmel működik, azaz van áramellátása, tud hangot erősíteni (de ez max egy fülhalgatónyit erősít)

2012. jún. 23. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
jaaa értem akkor marad a kombó :D
2012. jún. 23. 10:53
 8/19 A kérdező kommentje:
köszi a segítséget
2012. jún. 23. 10:53
 9/19 anonim ***** válasza:
A multieffekteknek általában van füles-kimenete, szóval a 90%-uk simán alkalmas gyakorlásra.
2012. jún. 23. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Az nekem tökéletes lenne :) de jack dugósak??
2012. jún. 23. 12:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!