Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Fender squier bullet strat...

Fender squier bullet strat gitárhoz milyen hangolókulcsokat és húrokat vegyek?

Figyelt kérdés

Nem rég van meg a fenti gitár. Ez az első. Hangolókulcsai nagyon gyengék. Van még egy problémám vele, ha nincs erősítőbe dugva és úgy pengetem, a felső három vastagabb húr rezgő hangot ad ki. Főleg ha lefogom vagy erősebben pengetem. Ez mitől lehet? Mit lehet ezzel kezdeni?

Köszi a válaszokat.



2012. júl. 4. 11:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

[link]


itt nézegethetsz jobb hangolókulcsok után.


A felső 3 húr meg valszeg azért ad rezgő hangot, mert rosszul van beállítva a magasságuk és pengetéskor hozzáérnek a bundokhoz, ezt a húrláb emelésével lehet kiküszöbölni.

2012. júl. 4. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Arra a gitárra nem hiszem, hogy érdemes egy forintot is költeni, mert alapból hulladék, egy normális kulcskészlet meg 12 ezertől kezdődik.

Tegyél rá új húrokat és próbáld meg beállítani.

2012. júl. 4. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszi, milyen húrokat javasoltok rá?
2012. júl. 4. 12:47
 4/11 anonim ***** válasza:

D'addario, Ernie Ball.

Majd kipróbálsz párat, aztán elválik neked melyik kényelmes tartós, ez nagyon nagyon egyénfüggő.

2012. júl. 4. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ha rosszak a hangolókulcsok, inkább ne használj tremolót és tegyél még be plusz 3 rugót, attól javulni fog.
2012. júl. 4. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Illetve plusz kettőt, bocsi, elvileg háromnak kell lennie gyárilag.
2012. júl. 4. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

A húrzörgés sokmindentől lehet és egyáltalán nem biztos, hogy a húrláb emelése bármit is segít ezen.

A nyak fejhez közel eső felén a zörgésekért inkább sokszor a kikopott vagy rosszul elkészített nyereg a felelős, a másik része felé inkább esélyes a húrláb beállítás.

Találoztam olyan esettel, mikor az elvileg szabályosan, gyári értékekkel beállított gitáron a magas húrok zörögtek, sőt, bizontos helyeken egyszerűen nem is szólt, mégpedig azért, mert volt egy enyhe csavarodás a nyakban...

2012. júl. 4. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
fejhez közel van a zörgés, de csak a felső két húr csinálja. Üres pengetésnél csak akkor ha erősebben pengetem, ha lefogom szinte mindig.
2012. júl. 4. 17:52
 9/11 anonim ***** válasza:

Nagyon sok mindentől lehet valóban, nyak, bundok, nyereg, húrláb...

Így nem lehet megállapítani, élőben jóval egyszerűbb lenne.

Ha elviszed egy hangszerészhez beállítani az megcsinálja, de az 10-12 ezer forint kb.

2012. júl. 4. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Igen, néztem az árakat én is, azért próbálom valahogy megoldani :\
2012. júl. 4. 18:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!