Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Ha csak otthon akarok gitározg...

Ha csak otthon akarok gitározgatni meddig érdemes árban maximum elmenni?

Figyelt kérdés

Mert látom van gitár 50 ezerért meg van 500 ezerért is.

Ha nem vagyok nagy gitáros, aki fellépjen több ezer ember előtt, akkor mennyi az az ár küszöb ami már felesleges túl lépni otthoni gitározgatáshoz?



2012. júl. 11. 13:08
 1/9 dag ***** válasza:

fighter


Attól függ milyen stílust szeretnél követni. Ha csak sima akusztikus gitárt szeretnél, ott 25-30 ezer forintért már kapsz egy jó gitárt!

Ha elekromos gitáron szeretnél, ott is már 30-40 ezer felé kapsz már jó gitárt, otthonra tökéletes! Az én elektromos gitárom az 25 ezer forint volt, de

nekem itthon tökéletes! De az elektromos gitárhoz kell még, torzittó stb..

2012. júl. 11. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha soha nem is tervezed, hogy fellépj vagy hasonlók, akkor 30-80 ezer. Ha vannak ilyen terveid, belefér egy 150 ezres is, ahol már jó gitárok vannak, bár ha totál kezdő vagy, akkor mindenképp egy olcsóbbat ajánlok, egyrészt mert pénzkidobás, másrészt mert kezdőként semmi különbséget nem fogsz érezni. Ja és gitár vásárlásnál kifejezetten szokták ajánlani, hogy nézz körül használt hangszerek terén. Ezt én is ajánlom. Olcsóbban, "bejáratott" hangszert kaphatsz, ami sok szempontból jó (ha öreg, jobban szól, meg egyébként is kisebb a hibalehetőség, vagy az előző tulaj már felfedezte és javította a hibáit).
2012. júl. 11. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Azt értem. De ha elektromosba vesztek egy gitárt 100 ezer forintért és van egy másik ami 200 ezer forint akkor az 2X annyira jó gitár?


Tehát minél drágább annál jobb is?

2012. júl. 11. 13:16
 4/9 A kérdező kommentje:
Vagy van egy szint ami után már csak a márkát a ilyen-olyan neves pickupot meg ezeket fizetem meg egy gitárnál, de nem jobb mint egy olcsóbb?
2012. júl. 11. 13:19
 5/9 anonim ***** válasza:
Körülbelül a 150-200 ezres határ az, ameddig elmondhatjuk hogy minél drágább, annál jobb (bár ez nem mindig igaz). Na most innentől jön a parasztvakítás... persze jobb egy 500 ezres strato mint egy 220 ezres... pl. a hangolókulcsok minőségibbek, vagy a potméter nem annyira műanyag. ;) De a Vinatege féle Les Paul a legjobb példa erre: egy 70 ezres Vintage pont úgy szól, mint egy 200 ezres híres-neves Gibson. Persze az 500 ezres Gibson már veri... már amelyik. :D Sajnos (?) még az azonos, egy időpontban gyártott szériák között is óriási különbségek lehetnek, minden egyes gitárnak saját személyisége van, már ha van egyáltalán. A személyiség, ahogy mondtam, meg 150 után kezdődik. De kivételek mindig vannak.
2012. júl. 11. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Az a Vintage-tulajdonosok mániája, hogy az a gitár mindent ver. Nem hogy az Epiphonet, de a Gibsont is...

Pedig azok tényleg csak másolatok.

2012. júl. 11. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én saját tapasztalatból azt szoktam mondani, hogy olyan maximum 3-4000 dollár az, amíg egy gitár tényleg lehet észrevehetően jobb az olcsóbbaknál, de afölött már csak az egyedieskedés és a luxus különböző szintjei vannak. Inkább az számít akkor már, hogy a hangszer valamiért speciálisan pont olyan, amit a zenész szeretne, de attól még nem lesz sokkal jobb, csak neki jobban passzol.

Lehet kifogni jó elektromos gitárt 50-70e forintért, ami tanuláshoz, kezdő színpadi zenéléshez jó. Mondjuk én biztos inkább használtat vennék, ebben az árban bőven jobb.

2012. júl. 11. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ja, csak úgy mondom, hogy nem vagyok Vintage tulajdonos, sőt... Fender párti vagyok. ;) Viszont fogtam már olcsó Gibsont és Vintaget is.
2012. júl. 12. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 lacko62 válasza:
csak otthon gitarozni??? valamikor zeneltunk, de csak olyan tancmulatsag szinten. hosszu evek ota nem zenelek zenekarban, nem is tervezem, de odahaza szinte mindig gitarozok. imadom. kepes vagyok egesz nap is zenelni. nos, nekem ven egy 16 gitarbol allo gyujtemenyem , a legolcsobb 60 000 , a legdragabb 1 400 000 Ft. - ba kerult.
2023. jan. 13. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!