Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Alapítottam egy zenekart én...

Alapítottam egy zenekart én vagyok a basszusos. Szeretnék dalokat írni mert eddig csak tankcsapdát játszottunk de nem tudom hogy kezdjünk hozzá. Először szöveget írjak aztán a hangokat? Vagy fordítva?

Figyelt kérdés

Az énekemen is kéne mit csiszolni, mert az énekesünk mégse akar bent maradni a bandában,(és aztmondták még nekem van a legjobbb hangom..) de énektanárhoz külön nem akarok járni.. :/

Mit tegyek ezzel szemben is?

Válaszokat előre köszönöm!:)


2012. júl. 15. 21:01
 1/7 anonim válasza:

Zenekar,aki tankcsapdat jatszik?tokjo.

De az igaz, h akkor valtok igazi zenekarra ha vannak sajat szamaitok!

Valamikor a dallam jon eloszor,valamikor a szoveg.(kinek mi)

Kezd a szoveggel!Ha egy jo megvan mar tudsz hozza irni variaciokat,onnan gyerekjatek.

Ami pedig a hangodat illeti,gondolom tisztaban vagy a kepesegeiddel..ha nem szeretnel enektanarhoz menni akkor magadban enekelj minel tobbet mindenhol,mindig.Nagyobb probak elott pedig soha ne felejts el beénekelni!!

2012. júl. 16. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!Fellépni még nem léptünk csak magunkban tankcsapdáztunk.. :)
2012. júl. 16. 16:34
 3/7 A kérdező kommentje:

És pl. miből merítsek ihletet a szövegíráshoz?

Magánélet,mindennapok?

és egyébként 14 évesek vagyunk ugy van zenekarunk ha ezt még nem említettem.

2012. júl. 16. 18:39
 4/7 anonim válasza:

Bármi.Mindennapok,maganelet.Ki kell ragadni egy reszletet,amit erdekesnek latsz.Ilyen mindig van.

Sok sikert a zenekarhoz!

2012. júl. 17. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi! :)
2012. júl. 17. 09:02
 6/7 anonim ***** válasza:
Hogy kezdjetek hozzá? Tanuljatok értelmesebbet a tankcsapdától! (Nem fikázásnak, hanem jó tanácsnak szántam.)
2012. júl. 17. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Tudnál küldeni egy felvételt arról, ahogy énekelsz? Amúgy, először próbáljatok komolyabb covereket csinálni, mondjuk nem tudom, mennyire játszotok jól a hangszereiteken... De mindenképp hasznos, hogy megtanuljon együtt dolgozni a csapat! Ha dalt akarsz írni, ne a basszerral kezdd, mert az ritmushangszer. Ha tudsz rendes gitáron játszani, vagy zongorázni (egy szintetizátor zeneszerzéshez borzasztó hasznos!) sokkal könnyebb lesz. Dalszövegnek, meg ami eszedbe jut... Zeneelméletet, összhangzattant tanultál? Verseket elég gyakran írok, mostanában van 1-2 ami átcsap dalszövegbe. Nekem a nap legváratlanabb pillanatiban jutnak eszembe hasonlatok, metaforák, megszemélyesítések, amik megragadnak, ezek lejegyzetelgetem, és írok köréjük valamit. Írj fel témát, kulcsszavakat egy lap közepére, és írj köré szavakat, gondolatokat amik eszedbe jutnak róla, aztán próbálj meg belőle kihozni valamit.
2012. aug. 20. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!