Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen szólógitárt ajánlanátok...

Milyen szólógitárt ajánlanátok nekem?

Figyelt kérdés

5 éve játszok akusztikus gitáron , 2éve szóló gitározok , jelenleg egy van egy akusztikus gitárom(Hora) , és egy elektromos gitárom(SX) .

És valami jobb , haladóbb szintű dizájnosabb elektromos gitárt szeretnék jó áron .

Egy amatőr rock bandában játszok és valami olyan gitár kéne ami jól bírja az effekteket .

Köszi a segítséget :D



2012. júl. 21. 22:47
 1/8 anonim ***** válasza:
Árkategória? Mert ajánlhatok neked '56-os Gibsont is, csak sokba fog fájni :D
2012. júl. 21. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ha effektezni akarsz elsősorba, ahhoz nem gitár kell, hanem egy jó effektprocesszor. Aztán akár bele is finghatsz, akkor is jó effektet kapsz.


Ellenben ha zenélni szeretnél, akkor érdemes meghatározni először is a stílust meg a pénzügyi keretet ugye. + hogy komolyan gondolod, vagy csak ideiglenes hobbi lesz, mert utóbbi esetben nem éri meg nagyon sokat rákölteni.


Én azt mondom, nézz szét a weben használt hangszerek között. Néha lehet jó vásárt csinálni. Haver most vett 27-ért egy használt Jacksont vintage húrlábbal, de neki jó, mert nem tremolózik. Nem mindegy milyen húrlábat választol. Ha punkos rockot játszol, jó a hagyományos bridge. Kevés benne az alkatrész, és stabil. Ha Dimebag klón vagy, akkor mindenképp Floyd-Rose rendszerű kell, de azt meg is kell fizetni, meg macerás, meg sokat kell rá költeni, ha elromlik vagy eltörik.


Nézz szét a hangszerdiszkonton, ott minden árkategóriában vannak gitárok. Egy éve vettem egy ilyet: [link] de nem színpadra, csak itthoni örömködésre, és nagyon meg vagyok vele elégedve. Persze én nem vagyok gitáros, csak koca.

2012. júl. 22. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
És mi a véleményetek az Epiphone Les Paul Special II-ről ?
2012. júl. 22. 11:21
 4/8 anonim ***** válasza:
Jó gitár ennyiért, és bírni fogja az effekteket, mert két humbuckeres.
2012. júl. 22. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
vegyél inkább EMG hangszedőket a mostani gitárodba.. tökéletes lesz :D de nézelődj a Vorsonok között is.
2012. júl. 29. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

[link]

Tökéletes

2012. júl. 31. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"és bírni fogja az effekteket, mert két humbuckeres."


Ez nagyon szakszerű volt. Feljegyzem magamnak. :)

2012. aug. 5. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Vorsont soha. Uszadékfa.

Még mindig nem írtál árkategóriát. Igaz a special II-vel be lehet kb lőni. Nekem is Epiphone van, de úgy gondolom, ez nem lenne túl nagy előrelépés, még egy SX-hez sem.

Jól bírja az effekteket... lol

Mondjuk itt el is dőlt a kérdés komolysága. :-)

2012. aug. 5. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!