Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Hogy kell értelmeznem a gitár...

Hogy kell értelmeznem a gitár fogástáblázatot?

Figyelt kérdés

teljesen kezdő vagyok, és nem tudom mit kell rajta nézni, és hogy mi mit jelent rajta.

itt egy példa: [link]



2012. aug. 5. 19:24
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Értelemszerűen. Oda van írva, melyik húr melyik, meg hanyadik bundon kell lefogni. Ha a tabulatúrában eltévedsz, akkor inkább ne zenélj. Mindenkinek jobb lesz.
2012. aug. 5. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
meg másrészt ha még teljesen kezdő vagy, lehet elsőnek egy bocibocitarkát kéne leolvasnod a tabról, nem egy ilyet. ez sem nehéz, de elsőnek egy szólamot tudj követni, aztán jöjjön a többszólam
2012. aug. 5. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Először is köszönöm a segítséget. Másodszor a számot most nem azért linkeltem, mert én ilyeneket játszom, ugye le van írva fent, hogy pl. tudod mit jelent. Amúgy meg nem hiszem, hogy mr. profi már előszőrre tudta volna, vagy úgy születik, hogy gitárral a kezében. És még annyi, hogy azért a bocibocin már túl vagyok.
2012. aug. 6. 07:14
 4/8 anonim ***** válasza:

fejjel lefele kell nézned, szóval a képen a legalsó vonal az a gitárodon a legvastagabb húr, a számok pedig azt jelentik hogy hányadik bundon kell lefognod (tehát hányadik 2 fém közé eső részen, ezt laikusra nem tudtam jobban lefordítani :D), ha 0 van odaírva akkor az a húr lefogás nélkül szól


ha egymás alatt vannak a számok, akkor egyszerre kell lefogni őket, mint a linkednél, ha pedig nem egy vonalba vannak egymás alatt akkor hangonként kell játszani

2012. aug. 7. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

nem a dal nehézségével van baj, de egyébként minden oda van írva, azért "nem értjük", hogy mit nem lehet azon érteni.

én mondjuk ezt a tabot láttam életemben először:

[link]

és igen, magamtól jöttem rá, hogy hogy kell nézni.

2012. aug. 7. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Mr Profi tanult zenét gyerekkorában, így nem esett nehezére kb két perc alatt kikövetkeztetni (amikor először látott tabulatúrát), mi mit jelent benne!


Nem kottával mászott elő az anyjából. TANULTA!

2012. aug. 7. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
#5 válaszoló! Attól még, mert nekem információhiányom van, nem kellene leb.szni, amit nem tudtam, azt mostmár tudom, és azzal sem kell felvágni, hogy magadtól jöttél rá erre. És mint tudjuk, illetve én tudom, hogy az emberek különbözőek, és épp ezért jó a világ. Lehet, hogy neked hamarabb sikerült rájönnnöd mint nekem, de ettől én meg nem vagyok kevesebb, mint ahogy az írásodból következtettem. Ezúton is üdvözöllek! A többi válaszolónak pedig köszönöm a segítséget.
2012. aug. 7. 20:30
 8/8 A kérdező kommentje:
bocs, #6-ot akartam
2012. aug. 7. 20:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!