Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Egy 212-es és egy 412 gitárlád...

Egy 212-es és egy 412 gitárláda között van hangerőben különbség?

Figyelt kérdés

Nemsokára veszek egy 15wattos full csöves fejet és nem tudom milyen ládát vegyek hozzá. Azt hallottam, hogy a 412es láda a nagyobb felület (több hangszóró ugye) miatt hangosabb mint a 212-es, de nem vágom, hogy mennyivel. Szóval ha feltételezzük, hogy 2 teljesen egyforma ládáról van szó és az egyetlen különbség, hogy az egyik 2, a másik pedig 4 hangszórós változat, akkor mennyire jelentős a hangerőkülönbség?


Valaki eltudná magyarázni, hogy is van ez az egész? Túl sokféle választ kaptam már erre a kérdésre...



2012. aug. 5. 20:07
 1/7 anonim ***** válasza:
Akkor próbáld ki.
2012. aug. 5. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Elméletileg valóban, több hangszóró nagyobb mennyiségű levegőt mozgat meg, mint a feleannyi, még akkor is, ha egy-egy hangszóróra feleannyi teljesítmény jut, tehát tényleg hangosabbnak érezhető

Ebben az esetben a hangszórók aktív felületének megduplázása a SPL (Sound Pressure Level)-ben 3 dB változást idéz elő.

A kétszeres hangerő érzethez a logaritmikus emberi hallás miatt elvileg 6db, gyaorlatilag az akusztikusok szerint 10 db különbség kell.

A minimális, már észlelhető különbség 1 dB körül lehet.

Ezek alapján mindenképpen hangosabb lesz, de semmiképpen se duplája, sőt...

2012. aug. 6. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Első: Talán ha lenne lehetőségem kipróbálni, akkor nem kérdezgetnék itt nem? Felesleges volt ide írnod, de úgy látszik ez a te szinted...


AktívGitár:

Köszi! Erről a decibeles dologról már olvastam valahol. Úgy tudom 3db az amit az ember épp hogy csak hangosabbnak hall (észrevehetően hangosabbnak). Mindenesetre anyagi okokból 212 lesz és úgy néz ki ez elég is lesz nekem.

2012. aug. 8. 16:38
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem hangerőben van nagyobb különbség, hanem hangszínben, teltségben.

Egy 412 jóval teltebben, testesebben, dinamikusabban szól.

Persze nyilván drágább és jóval szarabb cipelni/fuvarozni.

2012. aug. 8. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ez a szintem? Nem kell anyázni, te írtad hogy: "Túl sokféle választ kaptam már erre a kérdésre..."


Komolyan gondoltam, hogy próbáld ki.

2012. aug. 8. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Hát figyi, ha kitudnám próbálni és egyértelműen letesztelni ezt a dolgot, akkor azt csinálnám, de erre esély sincs sajnos. Az egyetlen dolog amit tehetek, hogy kérdezgetek, hátha a válaszokból kiszűröm hogy is van ez. A te válaszod -ha komolyan gondoltad, ha nem- nem ér túl sokat, már bocs. Gondolhattad volna, hogy nem tudom kipróbálni ha már megkérdezem. Na mindegy, tényleg azt hittem csak be akarsz szólni, de ha nem, akkor részemről nincs harag és bocs, de félreérthető volt.
2012. aug. 10. 14:54
 7/7 A kérdező kommentje:

Igen nekem is ez jött le! Viszont a hangszín + nagyobb felület miatt elvileg hangosabbnak hallhatja az ember, még ha ténylegesen nem is szól nagyobbat. Ha jól tudom egy csöves erősítő is azért olyan hangos, mert nagyon gazdag középtartományban, amire az emberi fül pont a legérzékenyebb és hangosabbnak hallja, miközben nem nagyobb a teljesítménye pl 15 wattnál. Még is hangosabb mint egy 3x 4x nagyobb wattszámú tranyós cucc. Javítsatok ki ha hülyeséget írok :)


Amúgy már meg van 212-es ládám lesz. Kösz a válaszokat!

2012. aug. 10. 14:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!