Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Balkezes vagyok de jobb kezes...

Balkezes vagyok de jobb kezes gitárral akarok játszani?

Figyelt kérdés
Balkezes vagyok most szeretnék kezdeni gitározni.Elektromos gitáron játszani.És bal kezes vagyok de jobb kezest szeretnék venni mert abból több van ugye.Lehetséges ez?

2012. aug. 10. 15:34
 1/8 anonim ***** válasza:

Lehetséges, Jimmy Hendrix is így csinálta.


Ebben az esetben át kell húrozni a gitárt fordítottra.


Ebből persze lesz néhány probléma:


1. Mivel felül a nyeregnél (az a kis csont vagy műanyag, ami feltámasztja a húrt) a húrok vastagságának megfelelően vannak a rések kivágva, fordított húrozás esetén nem lesz igazán jó a húrmagasság, meg zöröghet is.

2. A potik (a tekerők, amivel szabályzod a hangerőt és a hangszínt) felül lesznek, kényelmetlen helyen.

3. A nyak testhez közelebbi részén nehezebben elérhető lesz.

2012. aug. 10. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
de nem az hanem hogy jobkezes gitárral jobkézzel ugy ahogy szokták tudok attól hogy bal kezes vagyok?
2012. aug. 10. 17:10
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem teljesen értem a kérdésed, de ha azt kérdezed, hogy balkezes vagy és jobbkezesként akarsz játszani, akkor azt mondhatom, elvileg nincs akadálya, de ezt neked kell érezned.

Elég sok balkezes gitáros van, aki jobbkezesként játszik.

2012. aug. 10. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Erre gondoltam!:)
2012. aug. 10. 23:01
 5/8 anonim ***** válasza:

így van, nem lesz belőle hátrányod, ha jobbkezesként kezded el, egyes tanárok kifejezetten ellenzik a balkezesként való játékot, mivel kezdőként mindkét kezed ugyanannyira tud gitározni, így akármelyikkel elkezdheted. de azt érezni fogod, ha mondjuk jobbkezesként fogod, és nagyon kényelmetlen alapból, én pl jobbkezes vagyok, nem is tudom megfogni a gitárt balkezesként, mert nem áll rá a karom.


viszont azért Jimi Hendrix nevét tanuljuk már meg leírni:))

2012. aug. 11. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Jogos a pont Hendrixért, bocs. :)

Csak az a mentségem, hogy naponta a munka során levelezek és beszélek pár Jimmy-vel és ezt az írásmódot megszoktam.... :)

2012. aug. 11. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem akarlak elszomorítani, de sajnos ez nem jó ötlet.

A régi gitártanárok ellenezték a balkezes hangszerpengetést és az összes balkezes gitárost jobb kézzel tanították játszani. Tény, hogy így is meg lehet tanulni játszani, de pl. bonyolultabb ritmusokat balkezesként jobb kézzel játszva, soha az életben nem fogsz tudni kipengetni.

Rengeteg interjúban olvashatok, hogy az eredetielg balkezes blues és rock gitárosok kb. 99%-a megbánta, hogy anno jobb kézzel tanult, a metál zenét játszók között az összetett, gyors ritmusok miatt volt, aki kihagyott pár évet, hogy inkább megtanuljon bal kézzel játszani.

2012. szept. 10. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 megagamerhun válasza:
Hát figyelj! Én bal kezes vagyok! Klasszikus gitárral kezdtem el tanulni. Megpróbáltam bal kézzel pengetni de irtó nagy nehézséget okozott ja és jobb kézzel nem tudtam lefogni semmi ezért rendesen jobb kézzel pengetek és bal kézzel fogom le a hangokat és nagyon jól megy a gitározás! Ha jól tudom a bal kezes csak annyit jelent ,hogy bal kézzel tudok írni ha nem akkor nem vagyok balkezes :)
2012. szept. 22. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!