Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » A Beatrice - Azok a boldog...

A Beatrice - Azok a boldog szép napok számának mi értelme van, miről szól?

Figyelt kérdés
Nem értem, azok a boldog szép napok ég veled, te nem tudod milyen jó nélküled, kinek és mért mondunk ilyet? Vagy akkor mért boldog szép napok?
2012. aug. 12. 15:09
 1/4 anonim ***** válasza:
Ez egy rendkívül szarkasztikus dal, nem szó szerint kell érteni, hogy "boldog". '91 körüli, amikor az utolsó orosz katona elhagyta Magyarországot, ennek emlékére írhatta Feró, mert a többség nem szerette az "orosz megszállást", vagy "felszabadítást", attól függ ki hogy nevezi, hogy orosz pártiak voltak-e. Egyébként van benne olyan rész is, hogy "Minden kis zajra felébredek/Mert azt hiszem megjöttél". De ha eltekintünk a rejtett mondanivalótól, akkor egy rossz házasságról szól, aminek nemrég lett vége :)
2012. aug. 12. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
régi kérdés, de: szerintem menstruációról :D
2013. szept. 25. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Főzős Laci ***** válasza:

Már én is elég öreg vagyok(43),hogy ebben a dalban tényleg a "baráti szovjet hadsereg" ittlétéről van szó.

Nem volt az olyan nagy áldás,mint akik azt hiszik,hogy igen.

Én megértem,hogy egy-két emberke jót bizniszelt orosz katonákkal;de a valóság bizony elszomorító.Nézzük meg az elhagyott laktanyákat,és felmérhetjük :kik is voltak ők.

Egy ázsiai horda,alulszocializált barmok...

2013. okt. 23. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 mikulaas válasza:

Igazi teenager kérdés, kicsit pattanásos.

Aki nem élt akkor, eszmélő korban legalább, attól nem elvárható, hogy értse minden szavát a dalnak.

Nézd meg a dalból készült klippet, hátha........!

2016. jún. 20. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!