Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Balkezesként jobbos gitáron...

Balkezesként jobbos gitáron kezdtem tanulni, van értelme így folytatni?

Figyelt kérdés

Amikor kezdtem,úgy voltam vele,hogy héé,úgyis az ügyesebbik,vagyis a bal kezem fogja végezni a nehezebb munkát,szóval rendben leszek,ismerős is így volt vele,szóval belevágtam.. Most úgy vagyok,hogy nem tudom eldönteni,hogy a balkezességem miatt vagyok bénább a pengetésben,vagy ez természetes a fél éves gitárosoknál.. A bénaság alatt azt értem,hogy nagyon nehezen megy az akkordbontás,főleg amikor ki kell hagyni néhány húrt.. Ezt gyakran elcseszem,nagyon erősen kell koncentrálni,pedig fel-le pengetek,úgy ahogy kell..


Tehát az a kérdés,hogy ezen ha eleget gyakorolok túl lehet lépni,vagy a balkezesség miatt van és nincs értelme folytatni.. Ha mondanátok pár pengetéspontosság javító gyakorlatot,azt is megköszönném!


2012. jún. 24. 10:07
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ez hosszútávon egyáltalán nem lesz kifizetődő. A pengető kezed mindíg több munkát végez, nyilván lepengetni egy akkordot nem olyan nagy teher, de később ahogy írtad is a bonyolult kibontások és gyorsabb pengetések egy ügyetlenebb pontatlanabb kézzel sokkal nagyobb fejtörést okoznak majd. Szerintem addig válts amíg nem késő, bár állítólag a balkezesek jobbkézzel ügyesebbek mint fordítva, én a helyedben cserélnék.
2012. jún. 24. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hát igen,ezért is tettem fel a kérdést,mert nem biztos,hogy így tovább tudok menni. Ha mindkét kezem egyszerre mozog,akkor nincs gond,ezért hoztam fel az akkordokat.. Nem az a baj,hogy egyáltalán nem megy,mert mondom,ha figyelek,akkor sikerül a bonyolultabb bontás is,de egyszer biztos mellépengetek,akárhányszor sikerül jól.. A bontott ujjas pengetés katasztrófa,igaz nem is nagyon gyakoroltam.. Kezdőknél ez természetes valamilyen szinten? Az a baj,hogy már megszoktam így,és élvezem is hogy a kezdeti nehézségektől eljutottam oda,ahova még a béna pengetés ellenére is,szóval nem szeretném feladni már,csak ha nagyon nincs más választásom.
2012. jún. 24. 11:17
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Elsőre mindenkinek (laikusoknak) úgy tűnik, hogy a pengető kéz az elhanyagolhatóbb, hisz mit látunk, azt hogy a másik kezünk ide-oda ugrál a nyakon, ez biztos nagyon megterhelő és nagy precizitást igényel... az igazság viszont az, hogy egy rövid idő után, amikor már le tudjuk fogni az akkordokat, teljesen megfordul a helyzet: minden a pengető kézben rejlik. lefogni egy vagy pár hangot nem nagy dolog, ha a kezünk már tudja hogyan kell viselkedni... még a sebesség sem akadály. Én úgy vélem, a gitár játék két részből áll: a hangokból és a zene lelkéből, azaz a pengető kézből.
2012. jún. 24. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Pár hónap után erre én is rájöttem.. De úgy érzem,már el tudok igazodni a gitár nyakán a bal kezemmel,és nem tudnám megint újrakezdeni,vagy csak ha nincs más választás.. Nem azért tettem fel a kérdést,mert nem tudom,hogy úgy jobb lenne,hanem azért,hogy megtudjam hogy kitartó gyakorlással le lehetne-e dolgozni ezt a kis hátrányt.. Ha ehhez az nem elég,akkor nyilván nem várok többet a váltással.. Azért valahogy az egeret is tudom használni jobb kézzel. A késsel,ollóval,tapitelefonnal is elbánok a bénább kezemmel és amikor törött volt a balom,írtam is vele,szóval látok rá esélyt,hogy ez is menni fog idővel..


Egyébként miután feltettem a kérdést gyakorlásként betanultam két Guns szám,a Knockin on Heavens Door és a Dont Cry akkordbontásait és egész jól mennek.. Hátha így be tudom gyakorolni.


Mindenesetre köszönöm az eddigi válaszokat!


Köszönöm szépen az eddigi válaszokat!

2012. jún. 24. 17:12
 5/5 A kérdező kommentje:
hoppá,véletlen kétszer köszöntem meg:D
2012. jún. 24. 17:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!