Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Gitárt szeretnék venni, jó...

Benman kérdése:

Gitárt szeretnék venni, jó gitár a PST RANGER? Valakinek van tapasztalata a gitárrol?

Figyelt kérdés

Azt szeretném kérdezi hogy jó vétel lenne egy PST RANGER ST 202 BK?


Miben jó és miben rossz?


Milyen effekt pedál jó

ehhez a gitárhoz ha kárpátiát

és green day-t játszok?


Ha nem jó melyik gitár lenne jó?


Valakinek van tapasztalata a gitárrol?



2012. aug. 12. 20:58
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
hááát szerény véleményem szerintem totál alkalmatlan bármilyen zenére.... ha ilyen árkategóriában gondolkodsz sose fogsz jó gitárt találni.... az effektet illetően relatív dolog ez... green day zenéhez pl egy jobbfajta beépített erősítő torzító is elég....
2012. aug. 12. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
Ne várj tőle sokat. Nem véletlenül ilyen olcsó.
2012. aug. 12. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:

Ez a gitár egy gagyi tragédia, felejstd el, ilyen zenékhez pedig az égvilágon semmilyen effekt nem kell.

Azt a pénzt amit az effektre költöttél volna dobd hozzá a gitárhoz és keress használtan egy normális squier-t vagy cort-ot pl.

2012. aug. 12. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
Uszadékfa.
2012. aug. 13. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
Ha nincs rá több pénzed, akkor egy Squier Bullet, vagy használtan egy Squier Affinity.
2012. aug. 13. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim válasza:
Nekem egy Cort-G110-BKS
2012. aug. 14. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
100%

Helló,

Bocsánat, hogy közbeszólok, de egy kicsit bosszant az előttem írogatok tájékozatlansága, illetve butasága!

Az a gond, hogy jó részt ők osztják itt a legjobban az eszet.

Hangszerész vagyok, tehát talán egy picit értek a témához.

Egy gitár ára manapság csak attól függ, hogy hol és milyen anyagokból gyártják, gyártatják.

A hol az-azt jelenti,hogy vannak kontinensek, ahol a munkabérek a töredéke a más kontinensen dolgozókéhoz!

Általában, árfekvés kérdése az anyagfelhasználás is.

A legolcsóbb a laminált a candlenut (dió), vagy esetleg az agathis (fenyő), vagy juhar!Ez nem feltétlenül jelenti, hogy egy hangszer , uszadékfa. Elárulok egy titkot! Sok esetben, pont nagy, vagy ismert márkák, használják a leggyengébb az-az a laminált (rétegelt), vagy esetleg pozdorja anyagokat. Egy elöttem beírt vélemény szerint azért ajánlja a Squert, mert az biztos jó és pláne rockra. Pont nem fedi a valóságot..Sokat javítottam egy klasszikus hangszerről van szó,aminek az elődjét 1954-ben fejlesztették.. a legtöbb, csak max. bluesra, vagy esetleg countryra alkalmas..Hol, volt mág 54-ben a hard rock(?) Sajnos ezek többsége , úgy a 30-ezres kategóriában, rétegelt,(laminált) illetve csak single-coil hagszedőt tartalmaz.

Torzítónál, vékonyan és viszonylag nagy zajjal szól.Ha valaki a Hss verziót veszi, egy kicsit jobban jár, de nagyon kevés ebben az árfekvésben a hangkitartása (sustainje) a hangszereknek.

Amit eredetileg kinéztél, teljesen megfelel ennek az ár, illetve , minőségi kategóriának, amit valószínüleg az elején, elvárhatsz egy hangszertől! Megnéztem,dió fából van és két oktávos nyaka van és nem utolsó sórban két humbucker hangszedője, ami alkalmassá teszi a rockra.

Ebben az árkategóriában , vagy többért egy a fentiekben leírt , rétegelt single-coilos hangszert kapsz csak.

Valóban még jók a Cort hangszerek is , de egy hasonló kivítelt, már csak egy bő 10-12 ezres árkülönbözettel tudnál megvenni és nem tud többet egy hajszállal sem!

A legjobb a kipróbálás és a személyes meggyöződés! Remélem tudtam egy kicsit segíteni!

2012. aug. 15. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim válasza:
vegyél Cort-110-BKS-ét nekem olyan
2012. aug. 24. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:

Line7,


Amit írsz, abban sok igazság van, de ha nem láttad azt a hangszert, pusztán a paramétereiből megítélni éppúgy lehet negatívan és pozitívan is, ki milyen előzetes hozzáállással nézi.

Lehet jó a faanyag, ha a megmunkálás és összerakás pontatlan, nem lesz jó a hangszer, ahogy a kétoktávos nyak is csak akkor előny, ha kellően pontos az intonáció.

Az önmagában, hogy humbucker van benne, szintén csak egy esély, hogy azt a hangzást elérje, mert ebben is van a bűnrossz pocsék hangzásútól az egész jóíg sokféle...


És ugye már beszéltünk a Strat-ok használatáról, az Iron Maiden két gitárosa kapcsán... tehát lehet azzal is kemény zenét játszani, csak kell egy jó pickup...

2012. aug. 24. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:

Én meg az uszadékfás hozzászóló vagyok.

Félreértettél. Nem az anyaga uszadékfa. Hanem így az egész, ahogy van.

És én is inkább vennék valamely nagy cég leányvállalatától olcsóbb alsó kategóriás baltát, mint egy ilyen nevesincs valamit. Természetesen a vélemény változhat a kipróbálás során, de ritkán fordul elő ebben a kategóriában.

Tudom az is az alja, de használtan lehet kapni Epi LP Special 2-t 30 alatt/körül...

2012. aug. 24. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!