Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Már régóta gitározok de még...

Már régóta gitározok de még nem mentem bele nagyon ebbe a témába a mit itt felhozok neten találtam pár dolgot de itt talán jobb válaszokat kapok. Szóval?

Figyelt kérdés

- Mivel ápoljam a Gitárom?

- Hogyan tudom eltüntetni a hajszál karcokat a lakkozáson?

- A bundok közét ugye ott már rá van rakodva 1 réteg elhalt hám... na ott hogyan és mivel tisztítsam?

Illetve van 1 olyan problémám hogy az egyik elektromos gitáromnak a 1-2 húrja nem tisztán szól hanem bezeng... ez mitől lehet?


Köszönöm előre is mindenkinek a választ!



2012. aug. 13. 01:02
 1/4 anonim ***** válasza:

hangszerdiszkont.hu


És ott nézz :)

2012. aug. 13. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
a húr megöregedett cseréld le :)
2012. aug. 13. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A gitárt általában valami jó minőségű bútorápolóval lehet tisztítani, nem szálazó és nem dörzsölő textillel, például egy régi pamutpólóval.


A karcokat polírozással lehet eltüntetni, ha nem túl mélyek, de ahhoz elég rendesen fel kell szerelkezni, ráadásul ha csak bizonyos helyeken polírozol, akkor ott a fényessége eltérő lesz a többi résztől általában.


A fogólap tisztításához szedd le a húrokat, majd egy olyan mosogatószivaccsal, aminek van dörzsölős fele (de lehetőleg elég puha) és mondjuk természetes alapú parkettatisztítóval próbáld meg finoman megdörzsölni, a bundok tövébe tapadt makacs szennyeződést meg mondjuk egy már nem használt fogkefével.

A tisztítás után érdemes pl. narancsolajos faápolóval bekenni, egy összehajtott papírtörölközőre csöppentesz párat, hogy átitassa, csak finoman és vékonyan bekened, egy perc után egy szárazzal letörlöd rőla.


A bezeng gondolom zörgést jelent. Annak sokféle oka lehet:

- Elhasznált a húr

- A gitár nyakának görbülete nem megfelelő

- Kikopott a nyereg

- A húrlábak/híd magassága nem megfelelő

- Kopottak a bundok

- A nem megfelelő tárolás miatt (hőingás, páratartalom váltakozása, elsősorban a túl száraz hely) van a fában vetemedés, ilyenkor bizonyos bundok kicsit feljebb nyomódhatnak, vagy akár enyhén görbülhet a fogólap is.


És mindezek kombinációja...


Ezeket házilag elég nehéz pontosan eldönteni, vidd el egy hangszerészhez, ahol megnézik és megmondják, mit kéne vele csinálni és meg is csinálják.

2012. aug. 13. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ, és linket!Viszont nem tud valaki nagyon jó szereket olcsón?Mert ahogy néztem ezt mindet megvenni hát elég nagy összeg :D
2012. aug. 13. 16:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!