Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Kezdőnek a fém húros vagy...

Kezdőnek a fém húros vagy nylon húros az ajánlottabb?

Figyelt kérdés
Akusztikus gitárt szeretnék venni és többen mondták a nylon húrosat, mivel a fémhúros kikészíti a kezet és először jobb a nylon. Amilyen gitárt kiválasztottam az fém húros, de nagyon tetszik. Szerintetek?

2012. aug. 14. 00:40
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem kell mindig a könnyebb végén megfogni a dolgot. :)


A fémhúros valóban kicsit fájdalmasabb eleinte, de ha kitartó vagy, 1-2 hónap és már nem is fogod érezni.

Ha az tetszik jobban, szerintem vedd azt.


Kérdés, mennyire van önfegyelmed elviselni, hogy az első időkben bizony fájni fog az ujjad vége és kitartani és rendszeresen gyakorolni.

Ha úgy gondolod, hogy menni fog, vedd meg.


Ha viszont nem érzed, hogy elég elszánt vagy hozzá, a nejlonhúros kétségtelenül könnyebben használható.

2012. aug. 14. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én fémmel kezdtem, az elején szinte annyira fájtak az ujjaim hogy egyis húrt se tudtam nagyon lefogni volt amikor már vérzett is az egyik ujjam, de aztán 1-2 hónap után már tényleg nem éreztem semmit. Fémeset ajánlom, bár igaza van az első válaszolónak. inkább nejlonhúrosat vegyél elöszőr.
2012. aug. 14. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat. Még eldöntöm nem szeretném elkapkodni, csak nehéz mert igazából a fém húrosnak is és a nylon húrosnak is tetszik a hangja:)
2012. aug. 16. 13:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!