Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Miért volt régebben ízesebb a...

Miért volt régebben ízesebb a rock zene?

Figyelt kérdés

Azt tapasztaltam hogy a régi rock zenékben mindig olyan ízes és tömör volt a gitár hangja, egyszerűen élvezhetőbb..Persze ezt a többi hangszerrel is tapasztaltam.


A mai rock előadók még ha ugyanolyan jól is játszanak a hangszereken,nekem mégsem jön át úgy a tudásuk mint a régi zenékben..

Ez esetleg az új eszközök miatt lehet?Vagy attól hogy modernebb gépekkel veszik fel a számokat?



2012. aug. 27. 15:53
 1/4 anonim ***** válasza:

Változnak a hangzások, mivel változik az ízlés.

A zenészek amúgy is folyton kísérleteznek, vannak persze új cuccok, ez mind elég szubjektív. Nem hiszem, hogy a felvételi technika rovására írható, bár nyilván az is beleszól.

Az mondjuk érdekes, hogy az etalon még mindig sok zenésznek az ötvenes-hetvenes évek közt készült gitárok, erősítők és hangzások... de a fiatalabb generáció szerintem már nem ennyire nosztalgiázós. :)

2012. aug. 27. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 chrishu ***** válasza:
Hát egyénfüggő. Nekem a modernebb(80+) rock jön be a régebbi nekem light-os
2012. aug. 28. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Első,igazad lehet :)

köszönöm a válaszokat.

2012. aug. 28. 13:33
 4/4 Evilkiller ***** válasza:

Az idők folyamán elég sok alfaja alakult ki a rock-nak, mint fentebb írták, a zenészek kísérletezgetnek! Ez lehet az egyik oka!

A másik, hogy valószínűleg egyszerűen nem akarják egy az egyben copy-zni a régi előadókat, megpróbálnak egyedit alkotni, és mivel már elég sok zeneszám létezik, ez elég nehéz feladat!

2012. aug. 28. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!