Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Van jövője a klasszikus...

Van jövője a klasszikus zenének? (pl. Beethoven, Mozart, Schubert által írt zene)

Figyelt kérdés
Én most egy komoly döntés előtt állok (zenész legyek vagy vlmi más) és arra vagyok kíváncsi, hogy ha zenész leszek akkor lesz-e megélhetésem?

2012. aug. 27. 19:13
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Hidd el nem akarlak a válaszommal megsérteni.


A klasszikus zenének van jövője és lesz is.


Azt, hogy Neked lesz-e, azt meg nem tudhatjuk.

2012. aug. 27. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:

A világban bárhol szeretettel látják a magyar zenészeket.Mivel tehetségesek és "olcsók".

Tanárom testvére Angliába kiköltözött,havi 300.000-et keres.

Utána rengeteg luxushajón vannak magyar zenészek.

A klasszikus zenének van jövője,mivel vannak emberek,akik ebből merítenek erőt,és kultúrálódnak is egy kicsit:)

Csak gyakorolj sokat,és törekedj arra hogy felfedezzenek.

2012. aug. 27. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 tomala ***** válasza:
100%

Az elsőnek igaza van, de árnyaljuk a képet! A komolyzene esetében nehezebb bekerülni azok közé, akiknek ez megélhetést jelent, mint a könnyűzene esetén, mert sokkal kevesebben fogyasztják, és akik fogyasztják, sokkal igényesebbek.

Például az operaház zenészeit sem fizetik túl.


Ez tehetségen és szorgalmon múlik.

Szóval ha nem vagy benne biztos, hogy elegendő a tehetséged, és hogy rengeteg munkát tudsz beletenni, akkor inkább válassz mást, és zenélj csak hobbiból.

2012. aug. 27. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
0%
Szerintem egy kis rétegnek mindig is lesz rá igénye...néha én is hallgatok, de tényleg csak nagyon ritkán... egyszerűen nem tetszik...lehet jönni azzal a dumával, hogy jaaaj mekkora suttyó vagyok mert nem a komoly zenét szeretem... attól még nem lesz senki semmivel több, hogy rap helyett ezeket hallgatja... ki ment a divatból... de szerintem ezt hanyagold, bocsi..:/
2012. aug. 27. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
62%
Az sem mellékes, hogy hány évesen teszed fel ezt a kérdést. :)
2012. aug. 27. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Szal én most 14 vok és van tehetségem hozzá.Azért is kérdeztem mert az a bajom, hogy én szeretem a rock-ot és ezt a komolyzenét is... anyám szerint nem fér össze a kettő... szal az lenne a kérdésem, hogy ha én zenész lennék akkor van e lehetőségem nagyon sokat keresni?
2012. aug. 28. 10:09
 7/10 A kérdező kommentje:
ööööö, én a pop-rockra gondoltam és nem a metal-ra :)
2012. aug. 28. 10:09
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon nagy tehetség, és főleg szerencse kell hozzá. Mai világban ez a szakma elég mostohán van kezelve. Én azt ajánlom, tanulj valami mást, ami érdekel, amiből meg tudsz majd élni.Ettől függetlenül zenélhetsz, sőt lehetsz jó zenész.
2012. aug. 28. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 happyday ***** válasza:
Szerintem a rock és a klasszikus megfér eggyütt,pl.goth rock, simphonic metal,vagy az Apocalyptica
2012. szept. 28. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"goth rock, simphonic metal,vagy az Apocalyptica"


kár, hogy ezeknek semmi közük a klasszikus zenéhez :/


mármint persze van valamennyi csak nem sok, kb mint az emónak a jazzhez

2015. máj. 2. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!