Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Van 1 Maison gitárom és azt...

Miyevi kérdése:

Van 1 Maison gitárom és azt akarom meg tudni menyit érhet?

Figyelt kérdés
A gitár jó állapotban van párhelyen festék le verődés és a tremolo kart nem kaptam hozzá, énis használtan vettem én 15000ft-ért vettem meg.

2012. szept. 1. 15:55
 1/9 anonim ***** válasza:
Akkor annyit, amennyiért vetted, vagy kevesebbet.
2012. szept. 1. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ez komoly? és amúgy te ismered ezt a márkát?
2012. szept. 1. 23:05
 3/9 anonim ***** válasza:

Nem, csak általánosságban értettem, mint tipp... :)

Amúgy mit kéne ismernem? Mert semmi konkrétumot nem írtál.

Nem lehet tudni, milyen modell, milyen felszereltségű, milyen évjárat, milyen állapot (bundok, elektronika, hangolókulcsok, híd, stb.)


Elég sokféle lehet, honnan tudná ez alapján bárki megmondani, mennyit ér? Van, ami többet, van, ami kevesebbet.


Az egyik információ a kevés elérhetőből az, hogy koreai hangszer, Yoojin nevű koreai cég csinálja, amelynek másik profilja emellett a házi víztisztító rendszerek exportja meg ajándéktárgyak készítése... ettől még a gitár lehet jobb vagy rosszabb minőségű is.

A honlapjuk 1999 óta inaktív.


Ugyanakkor vannak olyan források is, amely szerint volt Japán Maison is, ez nyilván értékesebb, Ki tudja?


Egy gitár értékét meghatározó tényezők közt nagyon sokminden van:

- Mennyire ismert és kedvelt a márka? minél jobban ismerik és kedvelik, annál könnyebben eladható

- Van-e valami különleges, ritka karaktere? Ha van, az esetleg akkor is értékesebbé teszi, ha amúgy nem túl jó gitár. Ha nincs, akkor egy ismeretlen név sokkal nehezebben eladható

- Mennyi idős? A "vintage" hangszerek kelendőbbek lehetnek akkor is, ha nem túl ismertek, a modernebbek kevésbé.

- Milyen állapotban van? Ezt gondolom, nem kell magyarázni.

- Mennyire eredeti? Egy gyűjtőnek fontos, hogy minél inkább eredeti legyen rajta minden. Egy gitáros meg esetleg éppen azért veszi meg, mert jobb hangszedő van benn, mint az eredeti.

2012. szept. 1. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Anyit sikerült meg tudnom hogy maga a Maison cég 1975-től 1999-ig gyártott ezen a néven gitárokat majd vmi oknál fogva az általad említett cég vette át a gyártásukat. Ill. a gitár kézzel készült a tipus jelzés már nincs rajta énis úgy kaptam.Ja 1 sima és 1 dupla pick up van rajta passzív az elektronika.fender test alak enyi van meg a gitárról.
2012. szept. 2. 10:41
 5/9 A kérdező kommentje:
Eddig a hangoló kulcs van cserélve mert 2 perc se tartja a hangot de meg van elvan rakva azis,a márka alapból ritka gitár márka,az oldalukon azt hiszem az volt írva hogy rendelésre csináltak gitárokat.
2012. szept. 2. 10:49
 6/9 anonim ***** válasza:
ha 15ezerért vetted, akkor valószínűleg egy olcsó szar strato copy. persze azokból is vannak elvileg jobbak, de akkor sem adják 15ért. szóval kb annyiért rá tudod sózni valakire, de úgy nagy értéket ne láss benne, tele van a piac az olcsó szarokkal
2012. szept. 2. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Igen de azért vettem 15000ft-ért mert havertól vettem,és még így is 25000ft akart kérni.
2012. szept. 2. 13:38
 8/9 anonim ***** válasza:

Rakj fel egy-két képet.


Mellesleg, ha el akarod adni, nem biztos, hogy jó ötlet a te vételi árad nyilvánosan elmondani. :)

2012. szept. 2. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Na igen de nem itt adnám el.
2012. szept. 3. 14:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!