Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Gitárosok! A fémhúros vagy a...

Gitárosok! A fémhúros vagy a nylon húros gitár a jobb?

Figyelt kérdés
Gitárvásárlás előtt állok. Milyet vegyek? Melyik gitárnak mi az előnye és mi a hátránya? Gondolok itt a hangzásra, akkord lefogásokra, valamint a gitár karbantartására (pl. újrahúrozás, stb). Melyiket ajánljátok?

2012. szept. 18. 12:22
 1/8 anonim ***** válasza:

Mindig attól függ, hogy elsősorban milyen zenét akarsz játszani. Természetesen amit el tudsz játszani az egyiken, azt jó esetben el fogod tudni játszani a másikon is, viszont a gitárok a felépítésükből adódó különbségek eltérően hatnak a hangzásra.

A nylon húros gitár hangja egy kicsit tompa. Elsősorban klasszikus gitár és lant művek felidézésére alkalmas. Természetesen akkordozni is lehet vele, viszont a szélesebb nyak miatt eleinte talán nehezebben lehet vele boldogulni. Én úgy tapasztaltam, hogy a húrcsere periódusa hosszabb, a gitár jellegénél fogva nem annyira feltűnő, ha a húrok hangja tompulni kezd. Csere után a húroknak kell egy-másfél hét, amíg hosszabb ideig képesek a hangolást tartani. A gitár teste kisebb, ezért tanulónak könnyebb.

A fémhúros gitárnak élesebb, csilingelőbb hangja van. A nyaka valamivel keskenyebb, így az akkordozás eleinte könnyebben tanulható. A húrokat rövidebb periódusban szükséges cserélni, viszont gyorsabban beállnak. Ami igazi tortúra lehet, hogy csere közben a húrtartó tüske eltörik és nincsen otthon raktáron a fiók mélyén. Az akusztikus gitároknak legtöbbször nagyobb, öblösebb a teste, ezért ha még növésben vagy, meg egyébként is elsősorban ülő játéknál "kerülgetned" kell a hangszert. Szokták mondani, hogy a fémhúrok vágnak, ami igaz is, viszont engem személy szerint a nylon húrok is bántottak, úgyhogy ne ez legyen a szempont.

2012. szept. 18. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 asdasd1125 ***** válasza:
rock zenéhez → fém húros
2012. szept. 18. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
2012. szept. 18. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
18%
Mivel naponta van egy ilyen kérdés, illetve több száz "milyen típusú gitárt vegyek" kérdés van, így azt javaslom, hogy ha azokat nem találtad meg, akkor felejtős az egész, ugyanis a gitáron sem lesz könnyebb megtalálnod a hangokat.
2012. szept. 18. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nylonhúr (klasszikus) jó még flamenco alapokat megtanulni, aztán ha tetszik lehet venni flamenco gitárt is, ami szintén nylon húros, csak könnyebb a teste, pattogósabb a hangja és könnyebb rajta játszani, mert kényelmesebb a nyaka és közelebb vannak a húrok az érintőkhöz. Utóbbi miatt tud recsegni is egy kicsit, de a flamenconál ez nem nagy baj, ill könnyen orvosolható a húrok minimális felemelésével. Ezen kívül játszhatsz rajta jazzt, brazil zenét, és általában mindenféle zenét ahol nélkülözik a pengetőt és nylonnal jobban hangzanak. Ha viszont blues- rock- vagy country zenében mennél tovább, akkor akusztikus gitárt vegyél, fémhúrosat. Nekem azok tetszenek, ahol a gityó nyakának az oldalán van egy-egy fehér csík, nem tudom, elfelejtettem, hogy hívják. De nagyon kényelmessé teszi valamiért a nyakat.

Ha viszont klasszikust, flamenkót vagy jazzt akarsz ujjal játszani, akkor ne vegyél fémhúrosat, mert beletörik az összes körmöd és lehántja a húst is az ujjaidról. Ez fordítva is igaz, country-hoz ne vegyél nylont, mert szarul hangzik.

2012. szept. 19. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Ha még nem tudod pontosan mit játszanál egy sima alap cremona nylonhúrost javasolnék. Pár ezer ft, nagyon jó gitár egy-két év intenzív tanulásra. Onnan már inkább fogsz tudni dönteni.
2012. szept. 19. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem igazán látom, miért ne lehetne jazz játszani ujjal fémhúros gitáron. Elég sok fingerstyle jazz játékos volt és van, aki fémhúros gitáron játszik.
2012. szept. 19. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Beatles Forever!! válasza:

Ha klasszikus zenét akarsz tanulni, akkor mindenképpen nylon húrosat vegyél! Szerintem ezen szebben lehet játszani is!:)

Ha másfajta zenét szeretnél tanulni, akkor fémhúrosat vegyél!

2012. szept. 19. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!