Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Milyen könnyen szakad a nylon...

Milyen könnyen szakad a nylon húr? Nylon húros (nejlon) a Klasszikus gitárom.

Figyelt kérdés
Már páran rám ijesztettek, hogy könnyen szakad. Kezdő gitáros vagyok, szűz kéz.

2012. szept. 18. 18:51
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem kábé lehetett vagy 6 éves a húr anno a klasszikusom, aztán mikor leszedtem csípőfogóval alig bírtam elvágni.
2012. szept. 18. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Attól függ, mennyire téped :)

Ha jó a gitár és jó a húr, nem szakad csak úgy magától hamar. De ha mondjuk a nyereg vagy a húrláb sorjás, akkor gyorsabban kidörzsöli a húrt.


Egyébként nem célszerű 6 évig használni egy húrt. Időnként cserélni kell, ha szép hangzást akarsz.

2012. szept. 18. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Használtan vettem, egyből pattintottam is fel rá egy új szettet :)
2012. szept. 18. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Biztos könnyebben mint a basszus legvékonyabb húrja. Amit persze sikerült elszakítanom :D slap (illetve pop) gyakorlás közben :D. Ebben az időszakban voltak vérhólyagjaim. Mondjuk túl erősen csináltam, de azóta már tudom hogy kell.

Az öcsém klasszikusán meg már nagyon rég a feléig be vannak repedezve, de még mindig nem szakadt el, mondjuk nagyon ritkán van pengetve, és már alig van hangja is, de hangoltam is többször is, és nem szakadt.

De úgysem annyira drága az, inkább gyakorolj rendesen, minthogy ne szólaltasd meg jól.

Szerintem.

2012. szept. 18. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!